Netflix planuje wprowadzić nową usługę. W N-plus pojawią się playlisty i dodatkowe materiały

Netflix planuje wprowadzenie dwóch nowości. Pierwsza to przycisk "Play something". Drugą jest usługa N-plus, w której znajdą się m.in. dodatkowe materiały czy możliwość tworzenia playlist. Co ciekawe, N-plus ma być dostępny także dla osób, które nie wykupiły subskrypcji

Kto stoi w miejscu, ten się cofa. To zasada, która dla Netfliksa jest szczególnie ważna. Disney+, HBO Max czy Amazon Prime rosną w siłę, a to tylko szczyt góry lodowej, bo kolejne serwisy VOD powstają jak grzyby po deszczu. Netflix cały czas więc kombinuje i co chwilę wprowadza drobne nowości. Od czasu do czasu wprowadza też większe zmiany. 

PlayStation Plus Video Pass oficjalnie w Polsce. Znamy listę filmów i seriali PlayStation Plus Video Pass oficjalnie w Polsce. Znamy listę filmów i seriali

Zobacz wideo "Cień i kość" - serial pełen magii. Netflix zekranizował bestsellerowy cykl [ZWIASTUN]

Netflix i losowane odtwarzanie

Zacznijmy od drobnostki, która trafiła już do pierwszych użytkowników w ramach testów. Chodzi o wirtualny przycisk "Play something", umieszczony pod naszym profilem oraz w dziesiątym wierszu strony głównej. To opcja dla tych, którzy nie mogą się zdecydować, co obejrzeć. Wybranie tej funkcji spowoduje odtworzenie losowego filmu czy serialu z serwisu. Algorytm podrzuci nam coś, co jest zgodne z naszym gustem. Może być to nowy film lub serial, którego nie skończyliśmy oglądać. 

 

N-plus pozwoli tworzyć playlisty i oglądać dodatkowe materiały

Netflix stworzył ankietę, w której chce się dowiedzieć, jak jego klienci zapatrują się na nową usługę. W ankiecie dokładnie opisano, na czym będzie polegał N-plus. Ma to być miejsce, w którym pojawią się materiały dotyczące produkcji oryginalnych Netfliksa. Trafią tam różne teksty, grafiki, wideo, wywiady, analizy, gry, muzyka, podcasty i nie tylko. Część rzeczy ma być widoczna po wyszukaniu w Google i dostępna także dla osób, które nie wykupiły subskrypcji. 

Hity Netflix za darmo. Koniec ze współdzieleniem kont na Netfliksie? Serwis testuje blokowanie takich użytkowników

Bardzo ciekawą opcją ma być też możliwość stworzenia playlist z ulubionymi serialami i filmami. I nie chodzi o odgórnie tworzone playlisty przez serwis, a umożliwienie ich tworzenia każdemu subskrybentowi na własny użytek.  

Więcej o: