Window 11 ci się nie spodobał? Żaden problem, Microsoft pozwoli wrócić do Windowsa 10

Windows 11 będzie dostępny za darmo jako aktualizacja dla posiadaczy poprzednich wersji systemu. Co jednak jeśli "jedenastka" nam się nie spodoba? Będziemy mogli po prostu wrócić do poprzedniego systemu, ale tylko przez parę dni.

Przyjęło się, że co druga wersja Windowsa jest niezbyt udana. Windows 10 należy do kategorii tych "dobrych". Jeśli ten wieloletni trend się utrzyma to kolejne wydanie, które ma się pojawić już w tym roku, może nie przypaść do gustu wielu osobom. Microsoft przygotował się na szczęście na tę sytuację. 

Zobacz wideo Windows Vista, Zune czy Millenium Edition? Oto największe wpadki Microsoftu [TOPtech]

Windows 11 ci się nie spodobał? Wróć do Windows 10

Microsoft podobnie jak w przypadku Windowsa 10 umożliwi darmową aktualizację do nowej wersji swojego systemu. Zapewne będzie ona dostępna tylko przez jakiś czas, później za Windowsa 11 będzie trzeba zapłacić. Warto więc sprawdzić nowy system, póki jest bezpłatny. Jeśli nowości z "jedenastki" się nam nie spodobają, to będzie istniała przez jakiś czas możliwość powrotu do Windowsa 10. 

Po zainstalowaniu Windowsa 11 będziemy mieć 10 dni na ewentualny powrót do poprzedniego systemu. Warto też przypomnieć, że Windows 10 będzie wspierany jeszcze do 2025 roku

- poinformował Microsoft w FAQ na temat Windowsa 11. Jeśli więc zgodnie z zasadą wersja ta będzie trefna, to bez problemu cofniemy się do starego i znanego systemu. Zachowane zostaną też wszystkie pliki i dane, które w tym czasie wygenerowaliśmy, nie trzeba więc w zasadzie niczym się martwić.

Windows 11 już można sprawdzić, ale wciąż nie ma daty premiery

Windows 11 wciąż nie otrzymał daty premiery, ale liczne doniesienia wskazują na 20 października 2021 roku. Nowy system Microsoftu można już jednak sprawdzić. Uczestnicy programu Windows Insider mogą przetestować już "jedenastkę". Dobra wiadomość jest taka, że do programu może dołączyć każdy. W jaki sposób tłumaczymy pod TYM adresem. 

Więcej o: