FIFA 22 coraz bliżej. Jak zagrać wcześniej w najnowszą odsłonę gry EA?

Premiera nowej odsłony najsłynniejszej gry piłkarskiej na świecie odbędzie się 1 października. Część graczy w FIFĘ 22 zagra jednak już w tym tygodniu. Kto może skorzystać z trybu wczesnego dostępu?

Wszystko wskazuje na to, że tym razem  EA nie udostępni graczom wersji demo najnowszej odsłony serii FIFA. To dość zaskakująca decyzja "Elektroników", bo w poprzednich latach takie wersje próbne się ukazywały, a do tego cieszyły się dużą popularnością.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Na szczęście istnieje sposób (a nawet dwa sposoby), aby w FIFĘ 22 zagrać przed premierą, która ma odbyć się 1 października. Chodzi o tzw. tryb wczesnego dostępu (Early Access). Jak możemy z niego skorzystać?

Jak zagrać w FIFĘ 22 już 22 września?

Tryb wczesnego dostępu w FIFA 22 rusza w środę 22 września. Skorzystać z niego mogą osoby, które opłacają abonament EA Play lub są subskrybentami usługi Xbox Game Pass Ultimate (EA Play stanowi część składową usługi Microsoftu). 

Co ciekawe, EA Play jest teraz dostępne w dość interesującej promocji. Za 30 dni dostępu do serwisu zapłacimy jedynie 5 zł. Abonenci EA Play mogą również kupić pełną wersję FIFY 22 na wybraną platformę ze zniżką 10 procent.

EA PlayEA Play fot. EA

Warto przy tym pamiętać, że w ramach wczesnego dostępu możemy grać w FIFĘ 22 przez 20 godzin. To i tak więcej niż w ubiegłych latach, gdy Early Access pozwalał na zabawę przez 10 godzin.

Osoby, które nie są abonamentami EA Play, ale zdecydują się na zakup FIFY 22 w edycji Ultimate, również będą mogli zagrać w najnowszą odsłonę serii EA wcześniej, bo już od 27 września.

Edycja Ultimate obejmuje również następujące "bonusy":

  • Niewymiennego piłkarza „Obiecujące transfery" od 1 października
  • Dwie wersje w jednym – bezpłatna aktualizacja na PlayStation 5
  • 4600 FIFA Points
  • Piłkarz z pierwszej drużyny tygodnia
  • Kylian Mbappé na wypożyczeniu
  • Ambasador FUT na wyp. do wyboru
  • Miejscowy talent w trybie kariery

FIFA 22 oficjalnie zadebiutuje 1 października w wersjach na konsole PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz na PC-ty. Posiadacze Nintendo Switch również zagrają w grę EA, ale jedynie w tzw. edycji Legacy (uaktualnione składy).

Więcej o: