God of War 2019 na PC! Wersja na komputery dostała datę premiery

God of War w przyszłym roku trafi na PC. Sony po raz pierwszy wypuszcza tę serię poza swoje konsole. Data premiery jest już znana, a poza tym podano również szczegóły techniczne.

Ekskluzywne produkcje w dużej mierze stanowią ważny punkt wyboru urządzenia do gier. Xbox od lat wypuszcza swoje największe hity na komputery - w końcu Microsoft posiada w swoim portfolio również Windowsa.

Sony długo tego unikało, szczególnie w przypadku najważniejszych serii gier. Kilka tytułów, jak "Days Gone", "Death Stranding" czy "Horizon" dostały również swoje wersje komputerowe. Pierwszy raz jednak PlayStation zdecydowało się "uwolnić" tak ważną i kultową serię, jak "God of War". 

Zobacz wideo 500 mln sprzedanych egzemplarzy. Ta gra nie miała sobie równych. Oto najpopularniejsze gry w historii [TOPtech]

"God of War 2018" na PC już w styczniu

O porcie przygód Kratosa na PC mówiło się od dłuższego czasu, więc co uważniejsi gracze nie powinni być zaskoczeni. "God of War" z 2018 roku już 14 stycznia pojawi się w wersji na komputery. Gra nie zmieni swojej zawartości - różnić się będzie przede wszystkim szczegółami technicznymi, ale te akurat mogą uczynić tę zachwycającą grę jeszcze piękniejszą. 

 

Produkcja otrzyma oczywiście wsparcie dla myszki oraz klawiatury, a także dla monitorów ultrapanoramicznych w formacie 21:9. Ponadto produkcja skorzysta z technologii NVIDIA DLSS oraz NVIDIA Reflex. Cena God of War 2018 na PC ma wynosić 219 zł. 

Więcej treści na temat gier znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl  

Kolejną kultową serią z PlayStation, która trafi na PC jest "Uncharted 4: Kres Złodzieja". Nieoficjalnie jednak mówi się, że gracze mogą dostać całą serię z Nathanem Drakiem w roli głównej. 

"God of War: Ragnarok" zapowiedziany

"God of War" z 2018 roku to miękki reboot serii, a więc w rzeczywistości piąta duża oraz siódma ogólnie część przygód Kratosa, licząc z produkcjami na PSP. Po trzech latach od premiery Studio Santa Monica zapowiedziało kontynuację i jednocześnie zakończenie nordyckiej sagi. 

God of War: Ragnarok jest na zaawansowanym etapie produkcji i gra ma się ukazać już w 2022 roku

Więcej o: