Google Chrome zmienia logo. Po raz pierwszy od ośmiu lat. "Bardziej nowoczesna ekspresja"

Popularna przeglądarka internetowa Google Chrome właśnie odświeżyła swoje logo. To pierwsze zmiany od ośmiu lat. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieduże, projektant Elvin Hu wyjaśnia, co i dlaczego zostało zmienione.
Zobacz wideo Aplikacje do przeglądania internetu - zastąpią Google Chrome

Google Chrome nieczęsto decyduje się na odświeżenie swojego loga. Ostatnia taka zmiana miała miejsce w 2014 roku. 4 lutego w Google Canary wprowadzone zostały nowe ikony.

Google Chrome odświeża swoje logo po ośmiu latach

Na pierwszy rzut oka zmiany mogą wydawać się bardzo subtelne. "Uprościliśmy główną ikonę marki, usuwając cienie, poprawiając proporcje i rozjaśniając kolory, aby dopasować się do bardziej nowoczesnej ekspresji marki Google" - pisze w mediach społecznościowych projektant Elvin Hu. "Stwierdziliśmy również, że umieszczenie obok siebie pewnych odcieni zieleni i czerwieni powodowało nieprzyjemne wibracje kolorów, więc wprowadziliśmy bardzo subtelny gradient do głównej ikony, aby to złagodzić, czyniąc ikonę bardziej dostępną" - tłumaczy Elvin Hu.

Nowe logo Google Chrome. Ich wygląd będzie się różnić zależnie od systemu

W piątek ikony zostały wprowadzone do Chrome Canary, czyli do eksperymentalnej wersji przeglądarki przeznaczonej dla programistów i doświadczonych użytkowników. Okazuje się jednak, że ich wygląd będzie nieznacznie się różnić zależnie od systemu, z którego korzysta sprzęt.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Stworzyliśmy dostosowania specyficzne dla systemu operacyjnego. Chcemy, aby ikony były rozpoznawalne w Chrome, ale także dobrze przygotowane dla każdego systemu operacyjnego. Na przykład w systemie Windows ikony przybierają wyraźnie stopniowany wygląd, pojawiając się w domu w systemie Windows 10 i 11" - czytamy. W przypadku Chrome dla użytkowników MacBooków logo przeglądarki jest bardziej trójwymiarowe, ChromeOS jest "jaśniejsze, bez gradientów, dostosowane do wyglądu pozostałych ikon systemowych". W wersjach Beta i Dev dodane zostały kolorowe wstęgi.

Więcej o: