Dostałeś SMS od numeru 534882094? Nie odpisuj. Najlepiej usuń wiadomość

Numer telefonu 534882094 należy dodać do listy "numerów, którym nie można ufać". Za jego pomocą oszuści wysyłają wiadomości z linkiem do rzekomej paczki, ale nie ma to żadnego związku z faktycznym zamówieniem.

Fałszywe SMS-y "od kuriera" to jeden z najpopularniejszych sposób oszustów. Jak informuje portal dobreprogramy.pl, numer 534882094 również nie ma związku z żadną przesyłką, a jest jedynie próbą wyłudzenia od odbiorcy pieniędzy

Zobacz wideo Wyciekły numery telefonu influencerów. Sylwester Wardęga ostrzega przed oszustami

Numer 534882094 to oszustwo

Wiadomość z tego numeru ma krótką treść, to "Masz paczkę", a później link do strony internetowej. Można zakładać, że jest to link do śledzenia przesyłki, ale w rzeczywistości prowadzi on na spreparowaną stronę, która pobierze zainfekowaną aplikację lub poprosi o podanie danych klienta. Zdradzenie tych informacji może nawet prowadzić do utraty oszczędności z konta. 

Więcej informacji o cyberbezpieczeństwie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Fałszywy link w SMS 

Według statystyk prowadzonych przez stronę nieznany-numer.pl Polacy wyszukują numer 534882094 przynajmniej od 10 lutego. Przez tydzień numer ten był sprawdzany aż 387 razy, a w opiniach o nim są same ostrzeżenia. "Link do zamówienia, którego nie składałem", "Fałszywy link" - ostrzegają internauci.  

Przypominamy, że za każdym razem, gdy otrzymamy podejrzany link w wiadomości SMS należy zastanowić się czy nie jest to oszustwo. Warto przeanalizować, czy zamawialiśmy paczkę, a jeśli tak to z jakiej firmy. Jeżeli nie mamy pewności SMS najlepiej zignorować, albo nawet usunąć. 

Więcej o: