Trwa globalna awaria Slacka. To może być część większego problemu

Użytkownicy z całego świata mają problemy z działaniem usługi Slack - popularnego komunikatora wykorzystywanego do kontaktu ze współpracownikami. Kłopoty z działaniem ma także platforma Amazon Web Services oraz serwis Github. Awaria dotknęła również część mieszkańców Polski.
Zobacz wideo Aplikacja Slack - doskonałe narzędzie do pracy nad wspólnymi projektami

Slack od kilkudziesięciu minut ma problemy z działaniem, które dotykają użytkowników na całym świecie. Niektóre osoby mają problem z zalogowaniem się do aplikacji na urządzenia mobilne i komputery lub otwarciem strony internetowej komunikatora, a u części występują problemy z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości. W innych przypadkach Slack działa, ale poszczególne wątki mogą ładować się bardzo długo.

Slack wie już o problemie i szuka rozwiązania

O kłopotach z dostępem do usługi informował m.in. serwis The Verge, ale istnienie problemu potwierdził już sam Slack. Firma przyznała na Twitterze, że "część klientów może mieć problemy z ładowaniem Slacka". Administratorzy usługi przerosili swoich klientów i informować na bieżąco o zmianach. Slack o tym, że na razie bada przyczyny problemu, poinformował o godz. 15:25. O 15:44 i 16:23 potwierdził, że wciąż nie udało się zażegnać awarii.

Również serwis Downdetector notuje dużą liczbę zgłoszeń o awarii Slacka, które zaczęły napływać od ok. 14:30 czasu polskiego. W Stanach Zjednoczonych serwis notuje po kilka tysięcy, a w Polsce po kilkaset raportów o awarii co 15 minut.

Slack wykorzystywany jest często do komunikacji wewnątrz firm, a teraz - z racji większej popularności pracy zdalnej - cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jak wynika z mapy w serwisie Downdetector, najwięcej zgłoszeń w naszym kraju pochodzi (co nie jest raczej zaskoczeniem) z największych miast - Warszawy, Krakowa i Gdańska.

Zgłoszenia awarii Slacka na mapie Polski w serwisie Downdetector.plZgłoszenia awarii Slacka na mapie Polski w serwisie Downdetector.pl fot. zrzut ekranu z Downdetector.pl

Nie tylko Slack

Napływają do nas również informacje o tym, że problemy Slacka mogą być częścią większej awarii. Jak pokazuje Downdetector, od ok. 14:30 polskiego czasu serwis notuje dużą  liczbę zgłoszeń dotyczących awarii usług chmurowych Amazon Web Services, z których korzystają tysiące firm i internetowych biznesów. W przypadku AWS, w USA notowanych jest po kilkaset raportów co 15 minut.

Jak donosi "New York Post", kolejnym serwisem, który ma problemy z działaniem jest GitHub, czyli strona pozwalająca na dzielenie się projektami programistycznymi. Downdetector na ten moment nie notuje zgłoszeń o awarii. Na razie Amazon i GitHub nie skomentowały doniesień o awarii.

Więcej o: