CD Projekt RED zapowiada kolejną grę o Wiedźminie. "Rozpoczyna się nowa saga"

CD Projekt RED ogłosiło w poniedziałek, że pracuje nad nową grą z serii "Wiedźmin". Deweloper zapowiedział otwarcie kolejnej sagi. Projekt ma być również początkiem współpracy technologicznej z Epic Games - twórcami silnika Unreal Engine 5, na którym rozwijana będzie gra.

"Rozpoczyna się nowa saga" - tymi słowami zapowiedziana została nowa gra z wiedźmińskiej serii. Oficjalnie ogłoszono, że powstanie kolejna gra RPG dla jednego gracza, wchodząca w skład najpopularniejszej serii CD Projekt RED.

Deweloper na razie nie podaje więcej szczegółów o zapowiedzianej pozycji. Poinformowano jednak, że przyszłe projekty studia będą korzystały z silnika Unreal Engine 5, w ramach zaplanowanej na wiele lat strategicznej współpracy z Epic Games. Nowy silnik ma zastąpić autorską technologie REDengine, z której od 2011 roku korzysta firma. Pierwszą grą, w której będzie można zobaczyć jak działa nowy system, będzie właśnie zapowiedziany Wiedźmin.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

CD Projekt RED zapowiada nowego Wiedźmina 

- Jednym z kluczowych filarów RED 2.0, transformacji, którą obecnie przechodzi studio, jest większy nacisk na technologię i właśnie to działanie leży u podstaw naszej współpracy z Epic Games. Naszym celem nie było po prostu pozyskanie licencji na silnik; razem z naszymi partnerami widzimy tę współpracę jako pierwszy krok w długiej i owocnej współpracy - mówi Paweł Zawodny, CTO CD Projekt RED.  

Zawodny podkreślał, że studio otrzyma w ten sposób narzędzia do tworzenia gier, których wcześniej nie miało. Jednym z głównych celów Epic Games było umożliwienie zespołom deweloperskim tworzenia dynamicznych otwartych światów, łączących skalę i jakość oprawy graficznej. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

CD Projekt RED rozpoczyna współpracę z Epic Games

- Wierzymy, że na naszych działaniach skorzysta na przestrzeni kolejnych lat cała społeczność twórców gier - powiedział Tim Sweeney, założyciel i CEO Epic Games. 

Jednocześnie studio CD PROJEKT RED potwierdziło, że technologia REDengine, która napędza Cyberpunka 2077, pozostanie w użyciu, jeśli chodzi o produkcję nadchodzącego dodatku do gry.

Zobacz wideo Wywiad z Tomaszem Bagińskim - producentem wykonawczym serialu "Wiedźmin"

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: