Czyżby Wiedźmin 4? CD Projekt RED szuka programisty do kolejnego projektu

CD Projekt RED szuka nowego programisty. Wymagania na stanowisko wskazują, że mógłby on pracować przy kolejnej części Wiedźmina.

CD Projekt wciąż liże rany po Cyberpunk 2077. Nie ułatwiają tego kolejne problemy, z którymi musi mierzyć się firma. Wiosną np. zaatakowali ją hakerzy. Polski wydawca nie zwalnia jednak tempa i nie ogląda się za siebie. 

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]

CD Projekt RED szuka programisty. Wiedźmin 4 coraz bliżej?

CD Projekt wrzuciło informację, że szuka pracownika na stanowisko programisty. Zainteresowani sami mogą sprawdzić wymagania pod TYM adresem. Warto zwrócić uwagę szczególnie na jedno z nich. Kandydat musi mieć doświadczenie w pracy z kamerami w czasie rzeczywistym z perspektywy trzeciej osoby. 

To jedyna konkretna wskazówka, dotyczące tego, jaką grą miałby się zajmować nowy zatrudniony. Cyberpunk 2077 to gra z widokiem z pierwszej osoby. Jeśli więc CD Projekt RED nie zmienił pomysłu na produkcję, to może chodzić o Wiedźmina 4. Seria od początku przedstawiała bowiem akcję zza pleców bohatera.

Po kłopotach z Cyberpunk 2077 kolejna część Wiedźmina, jeśli udana, mogłaby odbudować zaufanie do CD Projekt jako globalnej marki. Ponadto firma nie zapowiadał dotąd żadnego nowego projektu. A o kolejnej części Wiedźmina już nieco przebąkiwano. Jej bohaterem na pewno nie będzie Geralt. Studio ma ponoć inny pomysł na tę serię. 

CD Projekt będzie rozwijać świat Wiedźmina oraz Cyberpunk 2077

W marcu CD Projekt przedstawił nową strategię. Wciąż rozwijany będzie oczywiście Cyberpunk 2077. Oprócz dodatków do gry studio planuje rozwój marki w oparciu o inne kategorie rozrywki, jak serial TV, muzyka czy merchandising. Dalej firma skupi się na tworzeniu dodatkowego contentu do Cyberpunk 2077. 

Jeśli chodzi o uniwersum Wiedźmina, to w marcu zapowiedziano też premierę The Witcher: Monster Slayer, która już za nami. Kolejny ruch, to duża aktualizacja Wiedźmina 3 na konsole nowej generacji. 

Więcej o: