Duża awaria Messengera. Masowe raporty o problemach z aplikacją

Komunikator Messenger od godzin popołudniowych miał dużą awarię. Użytkownicy masowo zgłaszali i wciąż zgłaszają (stan na godz. 21:55) problemy z aplikacją, które dotyczą m.in. wysyłania i odbierania wiadomości. Kiedy zacznie działać Messenger?

Pierwsze zgłoszenia dotyczące awarii Messengera zaczęły napływać ok godz. 16. Internauci masowo komunikowali, że mają problem z korzystaniem z aplikacji. 

Zobacz wideo Nowy smartfon pod choinką? Oto pięć aplikacji, które powinny się na nim znaleźć [TOPtech]

Duża awaria Messengera. Internauci mają problem z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości

Znacznie zwiększoną liczbę problemów z Messengerem wyraźnie widać na stronie internetowej downdetector.pl. Jak zauważamy na wykresie, problemy zaczęły się ok. godz. 16. Na chwilę przed godz. 17 niemal 5 tys. osób zgłaszało problemy z aplikacją. W kolejnych godzinach wysoka liczba zgłaszanych awarii utrzymywała się na wysokim poziomie, a od godz. 20 zaczęła powoli spadać. O godz. 22 co najmniej kilka tys. użytkowników nadal jednak zmaga się z problemami z aplikacją. 

Internauci skarżą się przede wszystkim na problemy z wysyłaniem wiadomości (48 proc.), aplikacją (28 proc.) i odbieraniem wiadomości (24 proc.). Część z nich nie może również połączyć się z Facebookiem, wiadomości wysłane przez komunikator znikają, u niektórych pojawia się też komunikat "oczekiwanie na sieć". 

Netflix (zdjęcie ilustracyjne)Rosja. Netflix usunął aplikację ze sklepów App Store i Google Play

Również ok. godz. 16 zaczęły się problemy z aplikacją Facebook. Internauci zgłaszają, że nie mogą połączyć się z serwerem, nie działa im aplikacja lub strona internetowa.  

Dużą liczbę zgłoszeń widać głównie w większych miastach, jak Warszawa, Lublin, Kraków, Łódź, Szczecin czy w Trójmieście. Awaria nie dotyczy jednak tylko Polski. Od godzin porannych problemy również z Facebookiem i Instagramem zgłaszali też użytkownicy z innych krajów. Przedstawiciele firmy nie odnieśli się do zgłoszeń dotyczących awarii. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Awaria Messengera. Ile potrwa?

Jak długo potrwają problemy? Na to pytanie trudno odpowiedzieć, jednak zazwyczaj w takich przypadkach sytuację udaje się naprawić w ciągu kilku godzin. Jako że problemy trwają od godz. 16, niewykluczone, że w ciągu najbliższych godzin wszystko wróci do normy. 

'IDEA' zastąpi w Rosji sieć IKEA? (zdjęcie ilustracyjne)IDEA zastąpi sieć IKEA w Rosji? Zgłoszono już nowe logo

Więcej o: