Znamy ofertę PlayStation Plus na kwiecień. Hood: Outlaws and Legends i... SpongeBob

Daniel Maikowski
Sony zaprezentowało tytuły, które zostaną udostępnione graczom w ramach kwietniowej oferty PlayStation Plus. Na liście nie znajdziemy co prawda żadnych blockbusterów, ale i tak prezentuje się ona całkiem przyzwoicie.

Zaledwie kilka dni temu Sony ogłosiło wielkie zmiany w usłudze PlayStation Plus. Poczekamy na nie jednak do czerwca. Póki co, PS Plus działa więc po staremu, a abonenci usługi mogą liczyć na trzy darmowe gry każdego miesiąca. Jakie tytuły zaprezentują Japończycy w kwietniu?

Zobacz wideo Horror od twórcy Resident Evil i kosmiczna odyseja. Na jakie gry czekamy w w 2022 roku?

PlayStation Plus na kwiecień. Hitów brak, ale i tak jest nieźle

Trzeba przyznać, że kwietniowa oferta PlayStation Plus jest całkiem oryginalna. Brakuje tu co prawda blockbusterów z portfolio PlayStation Studios. Zamiast nich dostajemy trzy mniej znane produkcje, które są dość mocno zróżnicowane. W kwietniu w ramach PS Plus zagramy w:

  • Hood: Outlaws & Legends (PS4 oraz PS5)
  • SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated (PS4)
  • Slay the Spire (PS4)

Hood: Outlaws & Legends to gra oparta na bardzo ciekawym pomyśle, której premiera przeszła jednak bez większego echa. W tej osadzonej w średniowieczu wieloosobowej produkcji wcielamy się w grupę banitów, którzy niczym Robin Hood okradają bogatych, aby pomóc tym biednym. Każdy z napadów musimy oczywiście dokładnie zaplanować, aby następnie zrealizować go z chirurgiczną precyzją. Hood: Outlaws & Legends oferuje rozgrywkę w trybach PvP oraz PvE.

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated to propozycja dla najmłodszych graczy, choć i starsi mogą się przy niej dobrze bawić. Platformówka opowiadająca o przygodach gąbczastego SpongeBoba, bohatera serii popularnych kreskówek, stanowi remake gry z 2003 r. Tytuł doczekał się oczywiście nowoczesnej oprawy graficznej oraz szeregu usprawnień technicznych. 

Slay The Spire to z kolei połączenie karcianki z gatunkiem rougelike. Trzeb przyznać, że ten osadzony w świecie fantasy gatunkowy miks z bardzo przyjemną dla oka kreskówkową stylistyką prezentuje się całkiem zacnie. Dodatkowym utrudnieniem jest tu zaimplementowany przez twórców gry system permanentnej śmierci. Za produkcję odpowiada niezależne amerykańskie studio Mega Crit.

 
Więcej o: