Cyberpunk 2077 otrzyma dodatek w 2023 roku. Mimo problemów z grą, CD Projekt ma spory zysk

Cyberpunk 2077 w przyszłym rok dostanie dodatek. Producent gry - firma CD Projekt - podał też wyniki za 2021 rok. Mimo porażki, jaką okazał się debiut Cyberpunka 2077, notowana na warszawskiej giełdzie spółka zanotowała zysk.

Cyberpunk 2077 wyszedł w grudniu 2020 roku, po tym jak CD Projekt trzykrotnie przekładał premierę gry. Studio właśnie podsumowało rok, który zakończyło z zyskiem. 

Przychody Grupy CD PROJEKT w 2021 r. wyniosły 888 mln zł, do czego w głównej mierze przyczyniła się sprzedaż Cyberpunka 2077. Skonsolidowany zysk netto wyniósł w omawianym okresie 209 mln zł.

Pomimo wypłaty najwyższej w naszej historii dywidendy w wysokości ponad 500 milionów złotych i realizacji dalszych prac nad wydanymi i nowymi grami, na koniec ubiegłego roku stan naszych rezerw finansowych w postaci gotówki, lokat i obligacji skarbowych wzrósł o blisko 280 mln złotych. W ostatnich latach zbudowaliśmy solidne zaplecze finansowe, które wspiera naszą niezależność i zabezpiecza możliwość dalszego rozwoju Grupy

- powiedział Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu ds. finansów. 

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]

Cyberpunk 2077 otrzyma dodatek

Podczas konferencji z udziałowcami, CD Projekt poinformował również, że pracuje nad dodatkiem do Cyberpunk 2077. Rozszerzenie ma się ukazać w przyszłym roku. Więcej informacji studio zdradzić ma w nadchodzących miesiącach. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

CD Projekt informował, że w preorderze sprzedał 8 mln kopii Cyberpunka 2077. Mimo problemów, które miał  tuż po debiucie gry, firma zdołała sprzedać kolejne 10 mln kopii. 

Wierzymy w długoterminowy potencjał naszej najnowszej produkcji, dlatego jednym z naszych priorytetów w 2021 r. była praca nad ulepszaniem rozgrywki Cyberpunka 2077. Jesteśmy zadowoleni z obecnego stanu gry, a także z przyjęcia przez społeczność graczy wersji na konsole najnowszej generacji, którą wydaliśmy w lutym br. Do tej pory sprzedaliśmy ponad 18 mln kopii Cyberpunka

- mówił Piotr Nielubowicz. 

Nowy Wiedźmin i opóźnienie Dzikiego Gonu

CD Projekt pochwalił się także, że łączna liczba sprzedanych kopii wszystkich gier z serii Wiedźmin osiągnęła już 65 mln kopii. Aż 40 mln stanowi ostatnia część sagi Wiedźmin 3: Dziki Gon. Produkcja miała trafić na PS5 i Xboxa Series X/S pod koniec ubiegłego roku. Spółka musiała jednak przesunąć premierę na drugi kwartał tego roku. Również i tego terminu nie uda się dotrzymać. Parę dni temu CD Projekt informował, że znów przesuwa premierę, ale jej daty jeszcze nie podano. 

Najciekawszą informację CD Projekt podało jednak pod koniec marca. Studio pracuje nad kolejną grą w uniwersum Wiedźmina, choć nie będzie to bezpośrednia kontynuacja historii Geralta. CD Projekt nie podaje jeszcze żadnych szczegółów oprócz zmiany silnika. Zamiast autorskiego RED Engine producent wykorzysta Unreal Engine 5. To silnik Epic Games, z którym polska spółka niedawno podjęła wieloletnią współpracę.

Więcej o: