Wiedźmin 3 na nextgeny opóźniony. Znowu. Przesunięcie premiery to już drugie imię CD Projekt

Wiedźmin 3 na konsole nowej generacji został opóźniony. Studio nie podało daty premiery. To już drugie przesunięcie premiery gry. Przy Cyberpunku 2077 skończyło się na trzecim terminie.

CD Projekt nie ma ostatnio dobrej passy. Dawno minęły czasy, gdy był najlepiej wycenianą spółką na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Problemy zapoczątkowało fiasko gry Cyberpunk 2077. Teraz firma nie jest w stanie dowieźć kolejnego dużego projektu. 

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]

Wiedźmin 3 opóźniony

Wiedźmin 3 na PlayStation 5 oraz Xboxa Series X/S miał wyjść jeszcze w ubiegłym roku, ale firma przełożyła premierę na drugi kwartał 2022 roku. Studio poinformowało właśnie, że i tego terminu nie zdoła dotrzymać. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Premierę Wiedźmina 3 znów więc przeniesiono. CD Projekt nie podał tym razem konkretnej daty. Szczegóły decyzji mają zostać podane "jak tylko będzie to możliwe". 

Podjęliśmy decyzję o kontynuacji dalszej produkcji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsole najnowszej generacji w oparciu o wewnętrzny zespół deweloperski. Jesteśmy obecnie w trakcie oceny zakresu pozostałych do wykonania prac i zdecydowaliśmy o przesunięciu premiery planowanej wcześniej na drugi kwartał bieżącego roku

- czytamy w komunikacie na fanpage'u Wiedźmina. 

CD Projekt znów opóźnia grę

Opóźnienia to chleb powszedni w branży gier. Produkcja gier trwa latami i nie jest łatwo oszacować, ile realnie potrzeba czasu, by ukończyć daną produkcję. Tymczasem wydawcy naciskają na terminy, ktorych ciężko dotrzymać. To powoduje często zjawisko tzw. crunchu, czyli przedłużających się okresów codziennej pracy w nadgodzinach. 

W ostatnich latach jest ono coraz bardziej nagłaśniane. Również CD Projekt był oskarżany o crunch przed premierą Cyberpunk 2077. Mimo wielu nadgodzin datę premiery trzykrotnie przesuwano, a w wypuszczonej grze roiło się od błędów.

Sami gracze jednak nie wydają się być niezadowoleni przesunięciem Wiedźmina 3 na nextgeny. Pod komunikatem dominują komentarze, w których fani zapewniają zespół programistów, że nie ma pośpiechu, a wydawcy nie powinni na nich naciskać. Wiele osób twierdzi też, że woli poczekać by dostać dopracowaną produkcję. 

Więcej o: