Matura 2022 - przecieki z tematem rozprawki? Google zanotował liczne wyszukania fraz

Od wtorkowego popołudnia do środowego poranka w Google Trends uwidoczniły się liczne wyszukiwania przede wszystkim dwóch fraz. Czy w tym roku będzie można mówić o przeciekach maturalnych? Tegoroczne arkusze z języka polskiego udostępnione zostaną prawdopodobnie koło godziny 14.

W środę 4 maja rozpoczęły się egzaminy maturalne 2022. O godzinie 9:00 maturzyści przystąpili do testów z języka polskiego. Tymczasem "Wprost" zauważa, że na kilkanaście godzin wcześniej użytkownicy Google zaczęli wyszukiwać dość nietypowe hasło.

Zobacz wideo Jak szybko pozbyć się stresu? Te metody zajmą ci tylko kilka minut

Matura 2022. Czy doszło do przecieku? Trendy Google wskazują na nietypowe wyszukiwanie

Tygodnik zwrócił uwagę, że od godziny 13 we wtorek pojawiły się pierwsze wyszukiwania frazy: "czy cierpienie umożliwia osiągnięcie konkretnego celu", wieczorem natomiast zainteresowanie hasłem było już bardzo wyraźne. Szczyt trendu przypadł między godziną 6 a 7 w środę rano, tuż przed rozpoczęciem się egzaminu. Do tego internauci intensywnie szukali także informacji na temat trzeciej części "Dziadów" Adama Mickiewicza. "Nie trudno się temu dziwić, ponieważ jest to jedna z lektur obowiązkowych, które uczniowie mają obowiązek znać w całości. To właśnie w niej motyw cierpienia jest bardzo wyraźny" - podkreśla tygodnik.

"Wprost" zauważa także, że motyw cierpienia najbardziej interesował mieszkańców województwa podlaskiego, w którym w zeszłych latach także trendowały maturalne tematy. Czy jednak do przecieku w rzeczywistości doszło, dowiemy się dopiero po południu, gdy Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje tegoroczne arkusze.

Z informacji przekazywanych mediom przez uczniów, którzy przed czasem skończyli pisanie matury z języka polskiego wynika, że jednym z trzech tematów w części otwartej był "Pan Tadeusz" i tradycja. Drugi temat miał dotyczyć "Nocy i dni" Marii Dąbrowskiej (podobno była to "relacja z drugim człowiekiem jako źródło szczęścia"). Trzecim tematem - tradycyjnie - była natomiast interpretacja wiersza.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Matura (Zdjęcie ilustracyjne) Matura 2022 - język polski podstawowy. Gdzie szukać klucza odpowiedzi?

Matura z języka polskiego. Absolwenci liceów i techników przystąpili do egzaminów

Do tegorocznej matury przystępuje ponad 289 tys. absolwentów liceów i techników, a także 105 tys. osób, które nie zdały egzaminu w poprzednich latach lub też chciały poprawić swój wynik. Do tego uczestnictwo w polskim egzaminie zadeklarowało także 41 obywateli Ukrainy.

O godzinie 9:00 4 maja rozpoczął się pierwszy egzamin tegorocznej matury - z języka polskiego na poziomie podstawowym. Trwa on 170 minut, a już koło godziny 14:00 można spodziewać się, że arkusze pojawią się w sieci. Wyniki egzaminu zostaną udostępnione przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne natomiast 5 lipca.

Matura (zdjęcie ilustracyjne) Matura 2022. Co można zabrać na egzamin? [LISTA]

Więcej o: