Tweety nie ładują się w tej chwili. Spróbuj ponownie
Nie można teraz pobrać tweetów
Wygląda na to, że taka strona nie istnieje
- m.in. takie komunikaty widzieli użytkownicy Twittera na całym świecie w czwartkowy wieczór (polskiego czasu). Problemy odnotowywane były m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie czy Japonii.
Jak wynika z danych serwisu Downdetector, kłopoty meldowali także polscy użytkownicy Twittera.
Problemy były najbardziej natężone tuż po podaniu przez Pałac Buckingham informacji o śmierci królowej Elżbiety II. Downdetector odnotowywał także zgłoszenia m.in. w Wielkiej Brytanii i USA wieczorem i w nocy z 8 na 9 września od użytkowników TikToka, Sky czy Reddita.
Mimo czasowych problemów z obsługą Twittera, Elżbietę II za pośrednictwem tego serwisu społecznościowego pożegnali najważniejsi politycy z Polski i świata.
Moje najgłębsze kondolencje dla Rodziny Królewskiej i wszystkich Brytyjczyków po odejściu Jej Królewskiej Mości
- napisał prezydent Polski Andrzej Duda.
Służyła nam swoim przykładem jako ofiarna, mądra i rozważna przywódczyni
- pisał premier Mateusz Morawiecki.
Elżbieta II była stale obecna w naszym życiu, a jej służba dla Kanadyjczyków na zawsze pozostanie ważną częścią historii naszego kraju
- czytamy we wpisie premiera Kanady Justina Trudeau.
Pamiętam ją jako przyjaciółkę Francji
- napisał prezydent Francji Emmanuel Macron.
Jej Wysokość Królowa Elżbieta II była kimś więcej niż monarchą
- napisał prezydent USA Joe Biden.
Królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat. Zasiadała na tronie przez 70 lat. Panowanie rozpoczęła w 1952 roku, jako szósta kobieta w historii Brytanii. Była najdłużej panującym władcą w historii Zjednoczonego Królestwa. W 2015 roku pobiła rekord królowej Wiktorii, swojej praprababki.
Nowym królem został syn Elżbiety II, Karol. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się jego koronacja,
Śmierć królowej Elżbiety II to nie tylko wielki szok i smutek dla Wielkiej Brytanii i całego świata. Oznacza także szereg "technicznych" zmian. Przykładowo, po śmierci monarchini wszystkie monety i banknoty opatrzone jej wizerunkiem zostaną wymienione. Oczywiście nie stanie się to nagle, ale zostanie wyznaczona oficjalna data, po której nie będą już mogły być używane jako środek płatniczy. Elżbietę II zastąpi na banknotach i monetach nowy król - Karol III. Podobnej zmianie ulegną pieniądze m.in. w Kanadzie, Australii czy Nowej Zelandii.
Znikną także znaczki pocztowe z podobizną królowej, zmianie mogą ulec nawet skrzynki pocztowe. Na męskie zmienią się zaimki m.in. w brytyjskim hymnie czy w adnotacjach w paszportach.