Rewolucja w CD PROJEKT RED. Odchodzi współzałożyciel, firma zapowiada nową strategię

CD PROJEKT RED przechodzi prawdziwą rewolucję. Z funkcji wiceprezesa zrezygnował Marcin Iwiński, a studio zapowiedziało nową strategię. W najbliższym latach mają pojawić się kolejne gry z uniwersum Wiedźmina oraz Cyberpunka. CD PROJEKT RED rozpoczyna również międzynarodowe współprace.

Dotychczas CD PROJEKT RED ogłosiło zapowiedzi: Wiedźmina 3: Dziki Gon w wersji na najnowszą generację konsol oraz duże rozszerzenie do Cyberpunka 2077 - "Widmo wolności" planowane na 2023 r. We wtorek 4 października zapowiedziano jednak nową strategię i szereg innych nowości. 

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]

CD PROJEKT RED z nową strategią

- Podstawy naszej działalności i wartości, które wyznajemy, pozostają bez zmian. Chcemy tworzyć rewolucyjne, pełne zapadających w pamięć momentów gry fabularne, które będą inspirować graczy - powiedział Adam Kiciński, prezes zarządu CD PROJEKT

 

Największym projektem jest Polaris, który będzie otwarciem nowej wiedźmińskiej sagi. Będzie się ona składać z trzech gier, które studio CD PROJEKT RED planuje wydać w trakcie 6-letniego cyklu, licząc od premiery Polarisa. Oprócz tego zapowiedziano inny projekt ze świata Wiedźmina - Canis Majoris, który będzie pełnoprawną produkcją rozwijaną przez zewnętrzne studio.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

CD PROJEKT RED zapowiada kolejny gry z uniwersum Wiedźmina

W wiedźmińskim uniwersum powstanie m.in. gra od bostońskiego studia The Molasses Flood - projekt Syriusz. CD PROJEKT RED podkreśla, że będzie różnić się od dotychczasowych produkcji tym, że jest skierowana do znacznie szerszej grupy odbiorców i umożliwi rozgrywkę zarówno jednoosobową, jak i w trybie multiplayer. 

Z kolei nowe studio CD PROJEKT RED North America zajmie się projektem Orion, czyli następną grą z serii Cyberpunk, która według zapowiedzi w pełni rozwinie potencjał leżący w tym uniwersum. CD PROJEKT ogłosił również rozpoczęcie przygotowań do stworzenia zupełnie nowego, oryginalnego IP o kryptonimie Hadar.   

- Nasze plany są ambitne i wymagają wiele pracy, zaangażowania i dalszego rozwoju. W tym celu chcemy stworzyć nowy zespół w Bostonie, który wspólnie z rozwijającym się teamem z Vancouver stanie się CD PROJEKT RED North America. Ten ruch umożliwi nam pełny dostęp do puli talentów z Ameryki Północnej - zaznaczył Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu CD PROJEKT ds. finansowych. 

Marcin Iwiński odchodzi z CD PROJEKT RED

Wraz z zapowiedziami poinformowano również o odejściu Marcina Iwińskiego (współzałożyciela) z funkcji wiceprezesa CD PROJEKT ds. międzynarodowych. Zakończy on swoją pracę z dniem na koniec 31 grudnia 2022 roku, ale wciąż pozostanie dużym akcjonariuszem spółki i będzie ją nadal aktywnie wspierał. 

"To dla mnie wielka chwila. Jestem związany z CD PROJEKT RED od niemal trzydziestu lat. W tym czasie byłem świadkiem jak z garstki pełnych pasji buntowników staliśmy się uznanym studiem tworzącym wciągające gry role-playing, które pokochały miliony osób na całym świecie. Gdy razem z Michałem Kicińskim zaczynaliśmy naszą przygodę z grami wideo, nie marzyliśmy nawet, że uda nam się osiągnąć tak wiele" - napisał w liście pożegnalnym. 

Więcej o: