Cyberpunk 2077 znów podbija serca graczy na całym świecie, a producenci "dziękują za drugą szansę"

Największa od dawna liczba graczy, a także wzrost akcji CD Projekt RED na giełdzie. Cyberpunk 2077 przeżywa drugie życie i znów zyskuje serca użytkowników na całym świecie. Przyczyniła się to do tego m.in. premiera serialu opartego na uniwersum gry na Netflix, a także aktualizacja poprawiająca błędy gry i wprowadzająca nowości.

Cyberpunk 2077 wyszedł w grudniu 2020 roku po tym, jak CD Projekt trzykrotnie przekładał premierę gry. Od momentu, gdy gra zaczęła być dostępna dla graczy, nawarstwiały się problemy. Gracze zgłaszali błędy graficzne, czy problemy ze skryptami. CD Projekt RED obiecało więc, że Cyberpunk 2077 będzie regularnie ulepszany, nawet po premierze. Ostatnie zmiany wprowadzono 6 września i to od razu odbiło się na ponownej popularności gry wśród graczy na całym świecie.  

Zobacz wideo cJak powstawał Cyberpunk? [POPkultura Extra]

Cyberpunk 2077 znowu popularne wśród graczy

Według danych portalu SteamDB w weekend gra odniosła największe zainteresowane na platformie Steam od dawna. W sumie w najwyższym punkcie w Cyberpunk 2077 grało 85 555 osób. Wynik ten padł w niedzielne popołudnie. To zainteresowanie nie spada także w kolejnych dniach. W poniedziałek około godziny 13 zalogowanych w grze było 54 788 użytkowników. Wciąż jednak daleko do wyniku sprzed 2 lat, gdy gra miała swoją premierę. Wtedy w Cyberpunk 2077 grało 1 054 388 osób. Wyniki te dotyczą jedynie użytkowników Steam’a. Oprócz nich w grze bawiły się tysiące ludzi na konsolach czy innych platformach.

Popularność gry Cyberpunk 2077Popularność gry Cyberpunk 2077 Screenshot: steamdb.info

Takie zainteresowanie docenił nawet Paweł Sasko, projektant zadań w Cyberpunku. Napisał na Twitterze, że "dziękuje bardzo za tę drugą szansę". W wyniku tej popularności wzrosły też akcje CD Projekt Red, czyli dewelopera gry. W poniedziałek wynosiły one 91,47 zł za akcje. To wzrost o 3,04 proc. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Cyberpunk 2077. Co nowego w grze?

Do takiej popularności gry oprócz aktualizacji niewątpliwie przyczyniła się zapowiedź dodatku fabularnego - Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, który będzie dostępny w 2023 roku, a także premiera serialu anime "Cyberpunk Edgerunners", która miała miejsce 13 września na Netflix. Serial jest w poniedziałek na 7 miejscu wśród najpopularniejszych seriali na platformie w Polsce. Warto również zaznaczyć, że gra została przeceniona o 50 proc. na platformie Steam, co mogło także przyciągnąć nowych graczy.  

Więcej na temat nowości w grze przeczytasz w poniższym artykule >>>>

Więcej o: