Pokemon nr 1000 ujawniony. Zadebiutował w piątek po premierze Pokemon Scarlet & Violet

W piątek premierę miała kolejna odsłona gier z serii Pokemon Scarlet & Violet. Razem z nią zadebiutował też tysięczny Pokemon. To Gholdengo, który jest ewolucją Gimmighoula.

Pokemony zadebiutowały w 1996 roku. Od tego czasu seria gier cieszy się niesłabnącą popularnością. Na potrzeby pierwszej stworzono 151 stworków. W kolejnych odsłonach ich lista była rozszerzana. Po 26 latach wraz z premierą 18 listopada Pokemon Scarlet & Violet liczba Pokemonów wzrosła do 1008  - pisze IGN.  

Zobacz wideo Nie tylko GTA VI. Oto największe wycieki gier w historii [TOPtech]

1000. Pokemon to Gholdengo

Tysięczny numer na liście pokemonów przypadł dla Gholdengo. Jego nazwa jest oczywistym nawiązaniem do złota, które jest atrybutem stworka. IGN uważa, że Pokemon wygląda jak postać z płatków śniadaniowych, ale mi bardziej przypomina olbrzymie nadmuchiwane balony, które pod wpływem wiatru wyginają się i łamią w każdą stronę. 

Gholdengo to ewolucja Gimmighoula, pokemona ducha, który nawiedza skrzynie skarbów. By przemienił się w tysięcznego pokemona gracze muszą zebrać 1000 monet Gimmighoula. Z wpisu do Pokedexa (bazy danych na temat Pokemonów) wynika, że wszystkie te monety tworzą ciało Gholdengo, co ma dużo sensu, jako że jego poprzednia forma jest duchem, a więc nie ma fizycznego ciała. 

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Premiera Pokemon Scarlet & Violet

Zgodnie z tradycją, nowa odsłona gier Pokemon pojawiła się w dwóch wersjach. W Scarlet nowym legendarnym pokemonem jest Koraidon. Osoby, które zdecydował się kupić Pokemon Violet będą mogły z kolei zdobyć Miraodona.

W tej generacji na początku gry standardowo można wybrać trzy pokemony: trawiastego kota Sprigatito, ognistego krokodyla Fuecoco i wodne kaczątko Quaxly.

Produkcja jest dostępna tylko na Nintendo Switch. Jej średnia ocen na metacritic wynosi 77/100 pkt. 

Więcej o: