Wiedźmin 3 na konsole nowej generacji z datą premiery. Zagramy jeszcze przed świętami

"Wiedźmin 3" w wersji na konsole nowej generacji po kilkukrotnym przesuwaniu premiery, wreszcie otrzymał datę. W grę będzie można zagrać już 14 grudnia 2022 roku. Zapowiedziano też dodatkową zawartość związaną z serialem Netfliksa.

"Wiedźmin 3" na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S miał wyjść jeszcze w ubiegłym roku, ale firma przełożyła premierę na drugi kwartał 2022 roku. W kwietniu okazało się, że znów nie uda się dotrzymać tej daty. Wówczas jednak już nie podano kolejnego terminu premiery. Aż do listopada. 

Zobacz wideo Nie tylko GTA VI. Oto największe wycieki gier w historii [TOPtech]

Wiedźmin 3 na next geny. Premiera w grudniu

CD Projekt ogłosił właśnie, że "Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Kompletna" w wersji na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S oraz komputery PC nowej generacji ukaże się 14 grudnia 2022 roku. To data premiery wersji cyfrowej, termin debiutu wersji pudełkowej ma zostać ogłoszony wkrótce. Osoby posiadające dowolne wydanie gry na konsole PlayStation 4, Xbox One i PC otrzymają aktualizację na nową generację bezpłatnie.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Gra została dostosowana do możliwości współczesnych maszyn i wzbogacono ją m.in. o ray tracing w czasie rzeczywistym, szybsze czasy ładowania, zintegrowany szeroki wybór modów stworzonych przez społeczność i inne nowości. 

Ponadto produkcja otrzyma też dodatkową zawartość, która będzie inspirowana serialem "Wiedźmin" Netfliksa. Wszystkie zmiany i nowości mają zostać omówione w nowym odcinku REDstreams w przyszłym tygodniu na Twitchu na kanale studia. 

CD Projekt z ambitnymi planami na kolejne lata

Strategia wydawnicza CD Projekt ogłoszona w październiku zakłada przede wszystkim nową trylogię wiedźmińską. Nie wiemy, czy i w jaki sposób będzie ona nawiązywać do przygód Geralta z Rivii. Wiemy natomiast, że CD Projekt zamierza wydać ją w 6-letnim cyklu, licząc od premiery pierwszej odsłony.

Projekt Syriusz to kolejna z wiedźmińskich gier. Zostanie ona przygotowana przez studio The Molasses Flood, które w 2021 roku zostało przejęte przez CD Projekt. - Gra będzie dziać się w wiedźmińskim uniwersum, ale będzie różnić się od naszych dotychczasowych produkcji z uwagi na fakt, że jest skierowana do znacznie szerszej grupy odbiorców. Syriusz zaoferuje graczom rozgrywkę zarówno jednoosobową, jak i w trybie multiplayer - wyjaśniał podczas prezentacji strategii Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Zapowiedziano też już remake pierwszego "Wiedźmina". Jego data premiery nie jest jednak jeszcze znana. 

Oprócz tego zapowiedziano dodatek do "Cyberpunk 2077" o tytule Widmo Wolności. Jest też Projekt Orion. Pod tą nazwą kryje się następca "Cyberpunka 2077". Gra ma być rozwijana przez nowe studio CD Projekt North America, a prace nad nią rozpoczną się po premierze dodatku do CP2077. 

Jest jeszcze Hadar. Zupełnie nowy projekt, który ma być niezależny od "Wiedźmina" i "Cyberpunka 2077". Co więcej, będzie to projekt autorski. Prace koncepcyjne nad grą rozpoczęły się pod koniec 2021 r. Na ten moment są one prowadzone przez niewielki zespół.

Więcej o: