Wiedźmin: Pogromca Potworów pozwala zabijać je w AR. Ale sam się stał potworem, CD Projekt wygasza grę

Wiedźmin: Pogromca Potworów miał być odpowiedzią uniwersum wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego na Pokemon Go. Po niecałych dwóch latach CD Projekt zdecydował jednak, że rozpoczyna projekt wygaszania gry.

Na oficjalnym koncie na Twitterze gry Wiedźmin: Pogromca Potworów pojawił się komunikat, w którym studio Spokko odpowiedzialne za produkcję poinformowało, iż przygoda z grą dobiega końca. Produkcja zostanie całkowicie wyłączona 30 czerwca 2023 roku, niecałe dwa lata po premierze. 

Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy dzielić się naszą pracą z tak wspaniałą i oddaną pasji społecznością z całego świata. Ta przygoda, wypełniona zadaniami, wydarzeniami i przygodami nie byłaby możliwa bez was. Wspólnie na całym świecie pokonaliśmy przeszło 100 mln potworów. Dziękujemy, że z nami byliście

- czytamy w komunikacie. 

Zobacz wideo Nie tylko GTA VI. Oto największe wycieki gier w historii [TOPtech]

Wiedźmin: Pogromca Potworów poszedł pod topór

Produkcja ma być wygaszana przez Spokko i CD Projekt stopniowo. Tylko do 21 stycznia 2023 będzie można pobrać ją z App Store i z Google Play. 1 lutego gra przejdzie duże zmiany, które będą prowadziły do jej całkowitego zamknięcia w czerwcu. 

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Wiedźmin: Pogromca Potworów wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości. Ze złowrogimi stworzeniami można walczyć jedynie pod warunkiem wyjścia z domu. Wówczas gra dzięki geolokalizacji stawia na naszej drodze potwory, które wyskakują z różnych prawdziwych miejsc w mieście, w którym akurat byliśmy. Zasada jest taka sama jak w przypadku gry Pokemon Go. 

CD Projekt wchłania Spokko i wprowadza zmiany w strategii biznesowej

W komunikacie giełdowym CD Projekt poinformował, że decyzja jest związana z aktualizacją strategii biznesowej spółki. Przedsiębiorstwo ma się skoncentrować na podstawowej działalności. Projekty mobilne mają być natomiast realizowane we współpracy z zewnętrznymi partnerami. 

Z informacji dowiadujemy się też, że część zespołu oraz zasobów studia Spokko ma zostać zaangażowane w inne projekty studia CD Projekt Red. Spokko ma natomiast zostać połączone z CD Projekt w całości w jedną firmę w 2023 roku. 

Więcej o: