Wiedźmin: Pogromca Potworów pozwala zabijać je w AR. Ale sam się stał potworem, CD Projekt wygasza grę

Wiedźmin: Pogromca Potworów miał być odpowiedzią uniwersum wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego na Pokemon Go. Po niecałych dwóch latach CD Projekt zdecydował jednak, że rozpoczyna projekt wygaszania gry.
'Wiedźmin: Pogromca potworów'
Fot. materiały CD Projekt

Na oficjalnym koncie na Twitterze gry Wiedźmin: Pogromca Potworów pojawił się komunikat, w którym studio Spokko odpowiedzialne za produkcję poinformowało, iż przygoda z grą dobiega końca. Produkcja zostanie całkowicie wyłączona 30 czerwca 2023 roku, niecałe dwa lata po premierze. 

Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy dzielić się naszą pracą z tak wspaniałą i oddaną pasji społecznością z całego świata. Ta przygoda, wypełniona zadaniami, wydarzeniami i przygodami nie byłaby możliwa bez was. Wspólnie na całym świecie pokonaliśmy przeszło 100 mln potworów. Dziękujemy, że z nami byliście

- czytamy w komunikacie. 

Zobacz wideo Nie tylko GTA VI. Oto największe wycieki gier w historii [TOPtech]

Wiedźmin: Pogromca Potworów poszedł pod topór

Produkcja ma być wygaszana przez Spokko i CD Projekt stopniowo. Tylko do 21 stycznia 2023 będzie można pobrać ją z App Store i z Google Play. 1 lutego gra przejdzie duże zmiany, które będą prowadziły do jej całkowitego zamknięcia w czerwcu. 

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Wiedźmin: Pogromca Potworów wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości. Ze złowrogimi stworzeniami można walczyć jedynie pod warunkiem wyjścia z domu. Wówczas gra dzięki geolokalizacji stawia na naszej drodze potwory, które wyskakują z różnych prawdziwych miejsc w mieście, w którym akurat byliśmy. Zasada jest taka sama jak w przypadku gry Pokemon Go. 

CD Projekt wchłania Spokko i wprowadza zmiany w strategii biznesowej

W komunikacie giełdowym CD Projekt poinformował, że decyzja jest związana z aktualizacją strategii biznesowej spółki. Przedsiębiorstwo ma się skoncentrować na podstawowej działalności. Projekty mobilne mają być natomiast realizowane we współpracy z zewnętrznymi partnerami. 

Z informacji dowiadujemy się też, że część zespołu oraz zasobów studia Spokko ma zostać zaangażowane w inne projekty studia CD Projekt Red. Spokko ma natomiast zostać połączone z CD Projekt w całości w jedną firmę w 2023 roku. 

Więcej o: