Hogwarts Legacy zbiera znakomite recenzje. Czy to gra, na którą fani Harry'ego Pottera czekali od lat?

Hogwarts Legacy, fabularna gra akcji osadzona w uniwersum Harry'ego Pottera, trafi do graczy już w piątek 10 lutego. Tymczasem w sieci pojawiły się pierwsze recenzje produkcji studia Avalanche Software i trzeba przyznać, że są one niezwykle entuzjastyczne.

Ocena gry w serwisie Metacritic wynosi obecnie 85 na 100 punktów, a branżowe media oceniły ja w następujący sposób:

 • IGN – 9/10
 • Geek Culture – 9/10
 • God is a Geek – 9/10
 • Metro GameCentral – 8/10
 • PCGamesN – 7/10
 • PlayStation Universe – 9.5/10
 • PlayStation LifeStyle – 9/10
 • Press Start – 9/10
 • Push Square – 8/10
 • Stevivor – 8/10
 • TrueAchievements – 9/10
 • WellPlayed – 9/10
 • XboxEra – 9/10
Zobacz wideo Wybieramy najlepsze gry 2022 roku. Elden Ring? Wysoko. Ale zwycięzca mógł być tylko jeden [TOPtech]

Również w Polsce Hogwarts Legacy spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony recenzentów. Portal GRYOnline.pl przyznał grze notę 9/10, taką samą ocenę tytuł otrzymał od CD Action, z kolei Eurogamer Polska odjął produkcji Avalanche jeden punkt (8/10).

Większość recenzentów podkreśla, że Hogwarts Legacy jest dokładnie tą grą, na która fani Harry'ego Pottera czekali od lat, jeśli nie od dekad. Chwalą "magiczny klimat" uniwersum stworzonego przez twórców, szatę graficzną, przywiązanie do detali, a także system walki. 

Hogwarts LegacyHogwarts Legacy Hogwarts Legacy

Niemal pod każdym względem Dziedzictwo Hogwartu to gra RPG o Harrym Potterze, w którą zawsze chciałem zagrać.

- napisał recenzent portalu IGN, Tavis Northup

Avalanche stworzyło coś naprawdę wyjątkowego. Hogwarts Legacy to wymarzona gra o Harrym Potterze, na którą liczyło wielu fanów i tworzy ona solidną podstawę dla przyszłych gier osadzonych w tym uniwersum.

- stwierdził z kolei Dalton Cooper z serwisu GameRant.

Hogwarts LegacyHogwarts Legacy Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy to bardzo dobra gra z kilkoma gorszymi elementami, które wręcz nie pasują do reszty wykonanej z dużą pieczołowitością. To, co się udało, zdecydowanie przytłacza jednak niedociągnięcia i w efekcie gwarantuje wspaniałą przygodę w świecie magii. Pozwoliłbym nawet rzucić na siebie Obliviate, by ją zapomnieć i móc przeżyć jeszcze raz.

- podkreślił Przemysław Wańtuchowicz z serwisu Eurogamer.pl

Hogwarts Legacy to gra, która, na razie, warta była pierwszego miejsca na liście najbardziej oczekiwanych premier. Gra, która mieni się jasnym światłem jak po zaklęciu Lumos, zamiast wymagać Reparo.

- to z kolei opinia Dariusza Matusiaka z redakcji GRYOnline.pl

Hogwarts LegacyHogwarts Legacy Hogwarts Legacy

Premiera Hogwarts Legacy już 10 lutego. O czym jest ta gra?

W produkcji studia Avalanche Software wcielamy się w postać młodego adepta sztuki magicznej który trafia do tytułowego Hogwartu i niemalże z miejsca wplątuje się w konflikt pomiędzy czarodziejami i czarnoksiężnikami. Warto przy tym zaznaczyć, że owym adeptem nie jest Harry Potter, gdyż akcja  rozgrywa się w XIX wieku, czyli na długo przed wydarzeniami, które znamy z książek J.K. Rowling.

W czasie naszego pobytu w Hogwarcie zgłębiamy tajniki sztuki magicznej, a zdobyte umiejętności wykorzystujemy podczas licznych starć z trollami, goblinami czy czarnoksiężnikami. Nie zabrakło słynnej latającej miotły, która pomoże nam w eksploracji rozległego świata gry.

Warto zaznaczyć, że sama Rowling, która w ostatnich latach jest krytykowana za liczne transfobiczne wypowiedzi, nie brała udziału w pracach nad Hogwarts Legacy. Co więcej, twórcy gry umieścili w niej transpłciową postać, co wydaje się mieć symboliczny wymiar.

Premiera Hogwarts Legacy na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S została zaplanowana na piątek 10 lutego, jednak osoby, które się kupiły edycję Deluxe, mogą w nią grać już od 7 lutego. Posiadacze PS4 i Xboksa na Hogwarts Legacy będą musieli poczekać dłużej, bo do 4 kwietnia.

Więcej o: