Stało się! Nintendo Switch wyprzedził PS4 i został 3. najpopularniejszą konsolą w historii

122 mln egzemplarzy. W takiej liczbie sprzedał się już Nintendo Switch. Tym samym urządzenie Japończyków oficjalnie trafiło do rankingu TOP3 najpopularniejszych konsol w historii.

Choć Switchowi daleko do rekordów sprzedaży, które konsola biła w czasie pandemii COVID-19, to jednak urządzeniu Japończyków udało się właśnie pokonać kolejną psychologiczną barierę. Jak wynika z najnowszego raportu finansowego Nintendo, w ostatnim kwartale 2022 r., na rynek trafiło ponad 8 mln egzemplarzy konsol Switch (we wszystkich wersjach).

Zobacz wideo Oto najpopularniejsze konsole w historii. Nintendo rządzi, ale zwyciężył ktoś inny [TOPtech]

Oznacza to, że sprzedaż Switcha przekroczyła już 122 mln egzemplarzy. Tym samym urządzenie wyprzedziło PlayStation 4 oraz Game Boya w rankingu najpopularniejszych konsol w historii. Switch trafił na miejsce trzecie i w tym momencie wyprzedzają go już tylko Nintendo DS oraz PlayStation 2.

Obydwie konsole sprzedały się w sumie w ponad 150 mln egzemplarzy, a więc Switcha dzieli od nich spory dystans. Czy konsoli Nintendo uda się zasypać tę różnicę? Szanse na to są coraz mniejsze. Jeszcze niedawno wydawało się, że Japończycy wypuszczą ulepszoną wersję Switch Pro. Teraz wiemy już jednak, że tak się nie stanie. Oznacza to, że Switch OLED będzie ostatnią iteracją tego urządzenia.

Trwają prace nad następcą Switcha 

Obecnie Nintendo skupia się ponoć na pracy nad konsolą, która będzie następcą Switcha. Warto przy tym zauważyć, że do tej pory kolejne generacje urządzeń Nintendo niemal całkowicie różniły się od swoich poprzedników. Wyjątkiem było tu Nintendo Wii U, które zostało stworzone na fundamentach Nintendo Wii. Problem w tym, że to właśnie Wii U uznawane jest dziś powszechnie za jeden z najgorszych produktów japońskiego koncernu. 

Podczas prezentacji raportu finansowego za ostatni kwartał 2022 roku Nintendo pochwaliło się również wynikami sprzedaży gier. Okazuje się, że najpopularniejszą grą na Switcha jest Mario Kart 8 Deluxe (52 mln sprzedanych egzemplarzy), drugie miejsce należy do Animal Crossing: New Horizons (41,5 mln), a podium zamyka Super Smash Bros Ultimate (30,4 mln).

Nintendo Direct 2023 już w czwartek. Zobaczymy zwiastun nowej Zeldy?

Już w czwartek o godzinie 23:00 czasu polskiego rozpocznie się konferencja Nintendo Direct. Będzie to pierwsze w tym roku wydarzenie, podczas którego Japończycy zaprezentują informacje na temat najnowszych gier zmierzających na konsolę Nintendo Switch.

Gwoździem programu będzie oczywiście Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Mimo dość bliskiego terminu premiery, Tears of the Kingdom wciąż owiane jest mgłą tajemnicy. Dość powiedzieć, że Nintendo pochwaliło się do tej pory zaledwie jednym zwiastunem tego sequelu.

Poza tym, podczas konferencji powinniśmy zobaczyć takie tytuły jak: Kirby’s Return to Dream Land Deluxe, Pikmin 4 i Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon. 

Zobacz wideo [MATERIAŁ REKLAMOWY] Czy kaucja za plastikową butelkę zwiększy świadomość konsumentów i pomoże producentom napojów zachować neutralność plastikową, chroniąc środowisko? Rozmowa z profesorem Arturem Bartkowiakiem
Więcej o: