Thermomix miał poważną awarię. Internauci pytali: "Gotować ręcznie, czy czekać aż zadziała?"

Roboty kuchenne Thermomix w miniony weekend nie mogły połączyć się z platformą Cookidoo. Wielu użytkowników nie mogło korzystać z urządzenia. Niektórzy pytali firmę Vorwerk, jak długo potrwa usterka i czy powinni przygotować obiad ręcznie.
Zobacz wideo Kto jest winny inflacji? Paweł Borys: Są cztery czynniki

Thermomix to bardzo popularny wielofunkcyjny robot kuchenny firmy Vorwerk. Jest tak popularny, że gdy w sobotę wystąpiła globalna awaria usług sieciowych, użytkownicy natychmiast pisali o niej w mediach społecznościowych. Przede wszystkim pytali firmę, kiedy awaria zostanie usunięta, aby mogli przyrządzić obiad.

Awaria robota Thermomix. "Błąd C625", "Chciałbym wiedzieć, czy gotować coś ręcznie na kolację"

"Błąd C625", "błąd połączenia z internetem" - pisali internauci. "Czy jest jakaś orientacyjna godzina naprawienia błędu? Chciałbym wiedzieć, czy gotować coś ręcznie na kolację, czy do wieczora zadziała?" - czytamy w kolejnym wpisie. "Nie wiedziałam, że to problem ogólny. Żadnej informacji. Zdążyłam zresetować wszystko i przejść do ustawień fabrycznych. Przez brak informacji mam wszystko wyzerowane, brak swoich przepisów, resetowałam wszystko, a teraz zaczynam od nowa z całym połączeniem" - pisze internautka. Problemy związane z połączeniem Thermomixa z Cookidoo, platformą z przepisami, potwierdziliśmy również w redakcji Gazeta.pl. Firma Vorwerk w sobotę postanowiła odnieść się do licznych komentarzy w sprawie awarii. "Problem jest nam znany i pracujemy nad jego rozwiązaniem. Przepraszamy za utrudnienia i poprosimy o cierpliwość" - czytamy. W momencie pisania tego artykułu wszystko wskazuje na to, że awaria usług sieciowych została usunięta.

Thermomix podrożał. Dopadła go inflacja

Najnowszy model Thermomix TM6 kosztuje obecnie 5995 zł. Jak pisaliśmy w styczniu 2023 r., przed podwyżką kosztował o 250 zł mniej, ale dopadła go inflacja. Firma Vorwerk tłumaczyła, że musiała podwyższyć cenę robota ze względu na rosnące koszty poszczególnych komponentów do produkcji urządzenia Thermomix i ich ograniczoną dostępność. Vorwerk to niemiecka firma, która powstała w 1883 roku, a w Polsce działa od 28 lat. Flagowym produktem firmy jest urządzenie Thermomix.

Więcej o: