Thermomix będzie droższy - dopadła go inflacja. Chcesz kupić? Lepiej się pospiesz

Thermomix, popularny wielofunkcyjny robot kuchenny, już od lutego będzie droższy. Firma Vorwerk tłumaczy, że podwyżka ceny za urządzenie to efekt rosnących kosztów poszczególnych komponentów do produkcji Thermomixa i ich ograniczona dostępność.

Aktualna cena najnowszego modelu Thermomix TM6 wynosi 5745 zł. Producent zapowiada jednak podwyżkę. Nie wiadomo, o ile podrożeje ten wielofunkcyjny robot kuchenny, ale serwis dlahandlu.pl wskazuje, że poprzedni wzrost ceny miał miejsce w wakacje ubiegłego roku. Wówczas Thermomix podrożał o 250 zł.

Cena Thermomixa w górę. Firma tłumaczy decyzję

"W lutym nastąpi zmiana ceny. Wpływ na to mają rosnące koszty poszczególnych komponentów do produkcji urządzenia Thermomix i ich ograniczona dostępność. Od dłuższego czasu Vorwerk bardzo uważnie śledzi rozwój sytuacji na rynku i sprawdza różne rozwiązania" - przekazała serwisowi firma Vorwerk.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Bycie przedsiębiorcą to także podejmowanie właściwych decyzji ekonomicznych w czasach rosnących cen rynkowych i kosztów materiałów. O zmianach, a także o nowych ofertach i akcesoriach, informujemy w dniu ich wprowadzenia" - czytamy.

Thermomix będzie droższy. Vorwerk: Cena urządzenia jest w Polsce niższa niż w Europie

Firma Vorwerk podkreśla jednocześnie, że ceny Thermomixa w Europie są dużo wyższe niż w Polsce. "Przeliczając na złotówki za Thermomix w Wielkiej Brytanii zapłacimy ponad 6 tys. złotych. W Czechach cena tego samego urządzenia to ponad 7 tys. złotych" - podaje dlahandlu.pl.

Vorwerk to niemiecka firma, która powstała w 1883 roku, a w Polsce działa od 28 lat. Flagowym produktem firmy jest urządzenie Thermomix.

Zobacz wideo Jakie są ceny w Chorwacji po przyjęciu euro?
Więcej o: