Apple wieczorem ma zadziwić świat. Coraz więcej przecieków o przełomowym urządzeniu

Apple wieczorem może zaprezentować jedno z najbardziej przełomowych urządzeń w swojej historii. Media podejrzewają, że na scenie podczas konferencji WWDC twórca iPhone'a zaprezentuje sprzęt, który pozwoli nam się przenieść do rzeczywistości wirtualnej.
Zobacz wideo iPhone'a i MacBooka zna każdy. Ale są takie sprzęty, o których Apple nie chce pamiętać [TOPtech]

Apple może zaprezentować w poniedziałek jedną z najbardziej zaskakujących nowości ostatnich lat - donosi CNN. Na poniedziałek zaplanowano bowiem konferencję deweloperów WWDC. Media część nowości, które twórca iPhone'a pokaże, już ujawniły. Wiadomo, że firma zaprezentuje zestaw słuchawkowy przeznaczony do rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej. 

Agencja Bloomberg twierdzi, że nowy zestaw słuchawkowy ma nazywać się Reality One lub Reality Pro. Będzie kontrolowany za pomocą gestów, ruchów oczu i asystentki Siri. Nowość od Apple ma też posiadać inne unikalne możliwości - m.in. "renderować twarz i całe ciało użytkownika, by przenieść je do wirtualnej rzeczywistości". Są też doniesienia dotyczące ceny urządzenia. Ma ono kosztować... 3000 dolarów. To po dzisiejszym kursie ponad 12 tys. zł. 

Apple WWDC, czyli konferencja pełna nowości

Wyjątkowy zestaw słuchawkowy to tylko część nowości. Wiadomo już, że Apple zaprezentuje również długą listę aktualizacji oprogramowania dla iPhone'a i Apple Watch. Media branżowe podejrzewają, że technologiczny gigant może również zdradzić plany włączenia się w wyścig o sztuczną inteligencję. Możliwe, że ta trafi do większej liczby produktów i usług. 

Jak to podczas konferencji dla deweloperów bywa, Apple prawdopodobnie poświęci większość czasu na podkreślanie zmian i aktualizacji nadchodzących w mobilnych systemach operacyjnych nowej generacji, iOS 17 i iPadOS 17. Ale i tu nowości ma być sporo. Według "Wall Street Journal" Apple zaprezentuje nową aplikację służącą do zarządzania rozwojem osobistym. Kolejne nowości mają dotyczyć zdrowia. Oprócz tego w iOS ma znaleźć się m.in. tryb inteligentnego wyświetlacza (uruchamiany po podłączeniu iPhone'a do ładowarki), zaktualizowana ma zostać też aplikacja portfel. Nowości czekają też użytkowników inteligentnych zegarków i tabletów Apple. Start konferencji w poniedziałek 5 czerwca o godz. 19 czasu polskiego. 

Więcej o: