Przerwy techniczne w dwóch polskich bankach. W sobotę nie zapłacisz za zakupy w internecie

Banki Pekao S.A. i Nest Bank zaplanowały na sobotę przerwy techniczne. W obu bankach nie skorzystamy m.in. z bankowości internetowej. Jeśli chcesz zamówić coś w sieci, lepiej zrób to teraz.

Przerwy w obu bankach zaplanowane na szczęście na noc, choć potrwają one do rana. W Banku Pekao prace serwisowe rozpoczną się w piątek o godzinie 23:30, a zakończą o 6 nad ranem w sobotę. W Nest Banku trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami między 00:30 a 7 rano w sobotę.

Zobacz wideo Kultowe słuchawki powróciły. Czy Sony WH-1000XM5 są lepsze od poprzedniczek? [TOPtech]

Bankowość mobilna, BLIK i autoryzacja przelewów. Co nie będzie działać?

Spore utrudnienia dotkną klientów Nest Banku. Zgodnie z komunikatem, zarówno bankowość internetowa, jak i aplikacja mobilna będą całkowicie niedostępne. Zablokowana zostanie również możliwość samodzielnej (w bankowości online) zmiany limitu płatności kartą, nie będzie można skorzystać z BLIKA i Visa Mobile oraz nie będzie możliwości potwierdzenia płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej. Wstrzymana zostanie też możliwość opłacania zakupów w sieci poprzez link do płatności. Nest Bank deklaruje jednak, że płatności kartą płatniczą, smartfonem poprzez Apple Pay i Google Pay oraz zegarkami (Fitbit, Garmin Pay) będą działały normalnie.

W przypadku Banku Pekao utrudnienia będą miały podobną skalę. W czasie prac klienci nie będą mogli zalogować się do serwisu Pekao24 i skorzystać z jego możliwości. Nie będzie działać również aplikacja PeoPay banku oraz programy PeoPay KIDS i eTrader Pekao. Prawdopodobnie oznacza to, że nie będzie można potwierdzić płatności w aplikacji. Bank obiecuje, że płatności kartą i wypłaty gotówki z bankomatów mają odbywać się bez zakłóceń.

Więcej o: