Bez zaskoczeń. Wiemy, kiedy Apple pokaże nowego iPhone'a. Jest oficjalne zaproszenie

Daniel Maikowski
Apple wysłało do dziennikarzy zaproszenie na wrześniowy Apple Special Event - konferencję, na której firma prezentuje swoje sprzętowe nowości. Tym razem "gwiazdą wieczoru" będzie iPhone 15.

"Wonderlust" - takim hasłem reklamowana jest wrześniowa konferencja Apple. Firma wysłała właśnie zaproszenia na jesienny Apple Special Event do wybranych dziennikarzy, w tym do redakcji Next.Gazeta.pl.

Premiera nowych iPhone'ów odbywa się zazwyczaj jesienią - w drugi wtorek września. Nie inaczej jest w tym roku - iPhone 15 zostanie zaprezentowany 12 września o godzinie 19.00 czasu polskiego.

Zobacz wideo iPhone'a i MacBooka zna każdy. Ale są takie sprzęty, o których Apple nie chce pamiętać [TOPtech]

iPhone 15 już 12 września. Co o nim wiemy?

Wiele wskazuje na to, że - podobnie jak w ubiegłym roku - do sprzedaży trafią cztery modele iPhone'a:

  • iPhone 15 - 6,1" ekran Super Retina XDR (LTPS, 60 Hz);
  • iPhone 15 Plus - 6,7" ekran Super Retina XDR (LTPS, 60 Hz);
  • iPhone 15 Pro - 6,1" ekran Super Retina XDR (ProMotion);
  • iPhone 15 Pro Max/Ultra - 6,7" ekran Super Retina XDR (ProMotion).

Największą niewiadomą pozostaje najmocniejszy, a przy tym najdroższy model iPhone'a 15. Szereg źródeł donosi, że Apple zamierza zmienić jego nazwę. Jak informuje Andrew O’Hara z portalu Apple Insider, ubiegłoroczny iPhone 14 Pro Max zostanie zastąpiony przez iPhone'a 15 Ultra.

Warto przypomnieć, że już w lutym br. Mark Gurman z Bloomberga zapowiadał pojawienie się wariantu Ultra. Sugerował on jednak wówczas, że będzie to dodatkowy piąty model iPhone'a, a nie alternatywa dla modelu Pro Max. Kto ma tu rację? O tym przekonamy się już za kilka tygodni.

Jak donosi z kolei serwis 9to5mac, wspomniany iPhone 15 Pro Max/Ultra trafi do sprzedaży później niż pozostałe modele, a jego premiera może zostać przesunięta nawet o miesiąc. Ma to wynikać z faktu, że Apple zastosuje tu ulepszony system aparatów - w porównaniu z innymi wariantami iPhone'a.

Więcej o: