iPhone 15 jest zbyt gorący. Klienci skarżą się, że smartfon trudno utrzymać w dłoni. Co zrobi Apple?

Przed sklepami Apple kolejki klientów, ale - jak się okazuje - iPhone'y 15 i 15 Pro trapi poważnym problemem. Podczas korzystania smartfony rozgrzewają się do ogromnych temperatur. Niektórzy donoszą, że urządzenia trudno utrzymać w dłoni.

Apple zaprezentowało nowe iPhone'y 15 już dwa tygodnie temu, ale wielu fanów amerykańskiej marki odebrało swoje egzemplarze dopiero teraz. W miarę jak przybywa klientów, pojawia się też wiele doniesień o poważnym problemie, który może mieć Apple.

Zobacz wideo iPhone 14, czyli iPhone 13 na sterydach. Smartfon świetny, ale nie za tę cenę [TOPtech]

Użytkownicy: iPhone 15 jest zbyt gorący. Apple nie odnosi się do sprawy

Część osób, które kupiły już iPhone'a 15 lub iPhone'a 15 Pro, skarży się, że smartfon po pewnym czasie staje się bardzo gorący. W wielu przypadkach obudowa rozgrzewa się do tego stopnia, że nie tylko staje się nieprzyjemna w dotyku, ale w końcu telefon trudno już utrzymać w dłoni. I - co niezwykle istotne - iPhone'y 15 osiągają wysokie temperatury nie tylko podczas intensywnego grania, ale nawet podczas normalnej pracy lub w czasie ładowania. Co więcej, problem ma dotyczyć nie tylko iPhone'ów 15 Pro i 15 Pro Max, które zostały wyposażone w nowe procesory Apple A17 Pro, ale w mniejszym stopniu również dwóch słabszych modeli iPhone'a 15.

Istnienie problemu w nowych iPhone'ach potwierdzają testy wykonane przez część recenzentów. Nagrania kamerami termowizyjnymi pokazują, że plecki iPhone'ów 15 i 15 Pro nagrzewają się w niektórych miejscach do niemal 50 stopni. Najgorętszym obszarem ma być prawa sekcja tylnej części obudowy pierwszego z modeli.

Należy pamiętać, że w ciągu pierwszych kilku lub nawet kilkunastu godzin od włączenia iPhone'y mogą nagrzewać się z powodu prowadzonej w tle konfiguracji. Potem powinny jednak stać się nieco chłodniejsze podczas używania.

Na razie nie jest jasne, co może powodować problemy z temperaturami, ale prawdopodobnie przyczyną wcale nie jest nowy, bardzo wydajny procesor Apple A17 Pro (iPhone'y 15 bez Pro korzystają z zeszłorocznego układu A16). Apple na ten moment nie odniosło się do sprawy.

Więcej o: