Biedronka już wystartowała z Black Friday. Sprzęt do domu za pół ceny. Jest odpowiedź Lidla

Biedronka już wystartowała z promocjami na Black Friday. W promocji znajdziemy przede wszystkim sprzęt do domu, a przeceny sięgają 60 proc. Lidl nie pozostaje dłużny i również zapowiedział nawet 70-procentowe obniżki z okazji Czarnego Piątku. Przeceniony będzie m.in. popularny Lidlomix.

Do święta zakupów zostało jeszcze półtora tygodnia (Black Friday wypada 24 listopada), ale część sklepów już startuje z promocjami. Teraz swoją akcję promocyjną pod nazwą Black Weekend uruchomiła Biedronka. Do zgarnięcia jest sporo sprzętu domowego za pół ceny, ale swoją odpowiedź przygotował też Lidl.

Zobacz wideo Największe wpadki w świecie smartfonów. Producenci woleliby zapomnieć o tych urządzeniach

Promocje na sprzęt domowy w Biedronce

Przeceny w ramach Black Weeks w Biedronce obejmują przede wszystkim sprzęt do domu. Promocje sięgają 50 proc. na małe i duże AGD, oraz elementy wyposażenia domu. O kilkadziesiąt lub kilkaset złotych taniej znajdziemy m.in. robota sprzątającego, odkurzacze pionowe i samochodowe, żelazka czy frytkownicę i robota kuchennego. Do 40 proc. niższe ceny są również w przypadku sprzętów kuchennych (m.in. garnki, patelnie, talerze) oraz produktów portowych. W tym przypadku na promocji znajdziemy kilka modeli hulajnóg elektrycznych i rowerów. Promocje do 30 proc. występują z kolei w przypadku sprzętów warsztatowych. Promocje od 22 do 30 proc. są m.in. na wiertarko-wkrętarki, szlifierki i mniejsze narzędzia.

Największymi obniżkami objęto jednak sprzęt podróżny. Biedronka chwali się, że przeceny sięgają 60 proc., ale w katalogu bez problemu znajdziemy m.in. walizki z jeszcze większymi zniżkami, przekraczającymi w niektórych przypadkach 65 proc. Wszystkie te promocje dostępne są już teraz w internetowych sklepie Biedronka Home. W przypadku większości produktów jest gratis.

Lidl też zapowiedział swoje promocje. W przecenie m.in. Lidlomix

Lidl nie pozostał dłużny i również zapowiedział swoje obniżki z okazji Black Friday (pod nazwą Black Week). Sieć chwali się, że w czarnopiątkowej promocji będzie można znaleźć ponad 1400 różnych produktów zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych. Najbardziej atrakcyjne obniżki mają sięgać 70 proc.

W przecenie znajdziemy m.in. kurtki zimowe, AGD (m.in. żelazka, odkurzacze i roboty odkurzające), sprzęty kuchenne (m.in. frytkownica), mniejszą elektronikę (np. słuchawki Bluetooth) czy tradycyjne hulajnogi. Największym hitem może okazać się popularny inteligentny robot kuchenny Monsieur Cuisine Smart 1200 W, znany jako Lidlomix. Będzie on do kupienia za 2499 zł (700 zł mniej). 

Warto pamiętać, że wraz z początkiem br. w życie weszła ustawa Omnibus, która ma pomóc nam w dokonywaniu świadomych wyborów podczas Black Friday. Sklepy (zarówno stacjonarne, jak i internetowe) mają obowiązek podawania najniższe ceny produktu w ciągu ostatnich dni. Warto zatem szukać tabliczek z taką informacją, aby sprawdzić, czy dana obniżka faktycznie jest tak duża, jak chwali się sklep.

Więcej o: