PS Vita - Jak aktywować trofea w używanej grze?

Kupując używane gry na PS Vita możemy spotkać się z dość zaskakującą informacją, że nie będziemy mogli zdobywać w nich trofeów. Oto jak sobie z tym poradzić.

1 . Po włączeniu używanej gry na PSV zobaczymy taki komunikat:

You cannot earn trophies in this application. Only the first player to use an application can earn trophies. To earn trophies, you must link the Sony Entertainment Network account of the first player to use this application with the PS Vita system / W tej aplikacji nie ma możliwości uzyskania trofeów. Czy nadal chcesz uruchomić tę aplikację? Tylko pierwszy gracz korzystający z aplikacji może gromadzić trofea. Aby zdobywać trofea, należy usunąć wszystkie dane powiązane z tą aplikacją, a następnie uruchomić aplikację .

2 . Wybieramy zatem No (Nie) i wracamy do menu głównego.

3 .Tutaj przez kilka sekund przytrzymujemy palec na ekranie, co pozwoli dostać się do menu edycji. Więcej na ten temat znajduje się tutaj - Jak zmienić tapetę w menu PS Vita? .

4 . Jak łatwo zauważyć - wszystkie ikonki posiadają w prawym górnym rogu niewielki znaczek, który umożliwia ich edycję, w tym wypadku chcemy usunąć dany tytuł, który zakupiliśmy jako używany.

5 . Dostaniemy ostrzeżenie (All data related to this application will be deleted ), że wszelkie dane związane z tym tytułem zostaną usunięte - wybieramy OK .

6 . Po tej operacji wyjmujemy kartę z grą i wkładamy ją ponownie / ładujemy od początku dany tytuł. Możemy rozpocząć zdobywanie osiągnięć.

7 . Zabiegi te nie mają wpływu na osiągnięcia gracza, który jako pierwszy posiadał grę i potem odsprzedał ją np. nam.

Więcej o: