YouTube: Jak włączyć nowy odtwarzacz Google? Poradnik

Jeśli chcecie uruchomić nowy, ulepszony player na YouTubie - zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Nowa wersja odtwarzacza na YouTube to próba zbliżenia jego wyglądu do mobilnej wersji. Ponadto nowy youtube'owy player to także lepsza kompatybilność z przeglądarkami internetowymi, a także znacznie lepsza wydajność silnika odpowiedzialnego za pobieranie treści z YouTube'a - rzadziej więc będziemy widywali znacznik buforowania materiałów, co do tej pory było powszechnym zjawiskiem nawet przy dobrych łączach internetowych.

Nowy odtwarzacz YouTubeNowy odtwarzacz YouTube Google Google

Jak włączyć nowy player na YouTube?

W celu włączenia nowego, testowego odtwarzacza YouTube należy udać się na stronę youtube.com/testtube , a następnie po zjechaniu na dół w ramce Wypróbuj nowy odtwarzacz YouTube kliknąć na niebieski banner Zacznij korzystać z odtwarzacza. Po dokonaniu wyboru będziemy mogli od tej pory cieszyć się funkcjami nowego playera, który jest znacznie wydajniejszy i bardziej responsywny w porównaniu do poprzedniej wersji.

Stary odtwarzacz YouTubeStary odtwarzacz YouTube Google Google

Jak przywrócić poprzedni player na YouTube?

Jeśli jednak nie będziecie zadowoleni z pracy nowego odtwarzacza możecie łatwo powrócić do jego poprzedniej wersji. Wystarczy na stronie youtube.com/testtube zjechać na dół i w ramce kliknąć na przycisk Przywróć klasyczny odtwarzacz. Od tej pory na materiałach wideo w serwisie YouTube powinniśmy posiadać poprzednią wersję playera YouTube.

Więcej o: