Windows 10: Jak powstawała domyślna tapeta w nowym systemie Microsoftu

Światło... kamera... lasery... i tapeta!

Jak powstawała domyślna tapeta dla Windowsa 10

Można by przypuszczać, że wykreowana tapeta będzie efektem jedynie pracy grafików na narzędziach pokroju Photoshop , a tu proszę. Stworzenie nowej domyślnej tapety wymagało całej ekipy, która nadzorowała plan zdjęciowy, scenografię, oświetlenie i pracę aparatu. Wszystko by stworzyć to jedno, wyjątkowe zdjęcie, które będzie widnieć na ekranach milionów użytkowników Windowsa 10.

Co ciekawe jako osobę odpowiedzialną za projekt Microsoft zatrudnił Bradley'a "GMUNK" Munkowitza, który pracował przy takich projektach jak np. film "Tron: Dziedzictwo". Zapewne też stąd wywodzi się jego inspiracja przy tworzeniu tego obrazu.

Zanim doszło do ostatecznego efektu, twórcy próbowali wielu różnych ujęć i technik z wykorzystaniem logo Windows.

Windows 10 - próby dojścia do ostatecznego wyglądu tapetyWindows 10 - próby dojścia do ostatecznego wyglądu tapety Windows 10 - próby dojścia do ostatecznego wyglądu tapety Windows 10 - próby dojścia do ostatecznego wyglądu tapety

Natomiast ostateczny wygląd na wizualizacji prezentuje się następująco:

Windows 10 - nowa, domyślna tapetaWindows 10 - nowa, domyślna tapeta Windows 10 - nowa, domyślna tapeta Windows 10 - nowa, domyślna tapeta

Poniżej możecie zobaczyć materiał filmowy zza kulis tworzenia tego obrazu, który już niedługo miliony osób, które przesiądą się z Windowsa 7 lub 8.1 na Windows 10, lub po prostu zakupią nowy system operacyjny Microsoftu, będą posiadać na swoim ekranie.

 

Dla przypomnienia posiadacze systemów Windows 7 i Windows 8.1 będą mogli całkowicie za darmo uzyskać uaktualnienie swojego systemu do Windowsa 10 , który swoją premierę będzie miał już 29 lipca 2015r .

Więcej o: