Far Cry: Primal - zacina się, jak zwiększyć wydajność, fps? Poradnik [PC]

Far Cry: Primal to kolejna, po Far Cry 4, odsłona serii o nieco zmienionej mechanice, a przede wszystkim nowym "settingu". Jeśli prehistoryczny Far Cry niezbyt dobrze działa na Waszym nowoczesnym sprzęcie, lub chcielibyście po prostu zwiększyć wydajność gry bez upgrade'u podzespołów komputera - zapraszamy do lektury tego krótkiego poradnika.

1. Zainstaluj najnowsze sterowniki graficzne.

Co jakiś czas producenci kart graficznych wypuszczają nowe wersje sterowników przeznaczone dla ich produktów. Nowe wersje zwykle zawierają poprawki, ulepszenia i usprawnianie mające na celu optymalizacje pracy konkretnych kart graficznych, a także zwiększenie kompatybilności danych kart z nowo wypuszczoną grą. By cieszyć się jak najlepszą wydajnością gry Far Cry: Primal warto więc pobrać i zainstalować najnowsze sterowniki graficzne.

Najnowsze wersje sterowników graficznych są dostępne do pobrania: - tutaj dla kart graficznych NVIDIA GeForce - tutaj dla kart graficznych AMD (ATI) Radeon

Ubisoft

2. Pozmieniaj nieco w menu ustawień Far Cry: Primal.

Rzeczy, które warto wyłączyć, bądź zmniejszyć na słabszych konfiguracjach graficznych , a które nie wpływają zbytnio na jakość renderowanego obrazu to: wygładzanie krawędzi, jakość traw, jakość cieni. Warto też posprawdzać jak nasz komputer radzi sobie z zasięgiem renderowania szczegółów otoczenia. Zmniejszenie tych wartości spowoduje pomniejszenie odległości w jakiej wyświetlane są wysokiej jakości szczegóły, czy tekstury od naszej postaci.

Ewentualnie jeśli nasza karta graficzna nie radzi sobie z renderowaniem obrazu możemy spróbować zmniejszyć rozdzielczość gry np. o jeden stopień w dół (np. z 1920x1080 na 1600x900), niż domyślna rozdzielczość monitora - może to przynieść drobne rozmycie ekranu, ale być może uzyskamy dzięki temu oczekiwaną wydajność.

Ubisoft

3. Wyłącz wszystkie niepotrzebne programy i aplikacje uruchomione w tle podczas rozgrywki.

Wszystkie aplikacje i programy zajmują dostępną pamięć RAM, jak i część mocy obliczeniowej procesora, czy przepustowość dysku (np. podczas pobierania plików z internetu, czy skanowaniu dysku przez programy optymalizujące komputer).

Warto więc podczas gry w Far Cry: Primal (jako, że gra potrzebuje całkiem sporej ilości pamięci RAM) wyłączyć wszystkie działające w tle aplikacje, których nie będziemy używać - a więc przeglądarki internetowe (Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox, Internet Explorer), komunikatory (Skype, Gadu-Gadu, Tlen), odtwarzacze multimedialne (VLC Media Player, ALLPlayer, Media Player Classic), czy klienty platform do gier (Steam, Origin, Battle.net).

Ubisoft

4. Spróbuj ponownie zainstalować grę.

Być może jeśli żaden z powyższych punktów nie odniósł pozytywnego skutku, to być może próba ponownej instalacji gry przyniesie rozwiązanie . Gra mogła nie zostać poprawnie zainstalowana, bądź nie pobrała się do końca, co powoduje problemy z wydajnością i tworzenie błędów.

Ubisoft

Co nieco na temat konfiguracji sprzętowej dla Far Cry: Primal

Warto sprawdzić, czy nasza konfiguracja sprzętowa spełnia minimalne wymagania sprzętowe dla Far Cry: Primal zanim skończy się nasza cierpliwość i wyrzucimy monitor przez okno. Prawdopodobnie gra powinna również działać na słabszych konfiguracjach sprzętowych, lecz nie jest to gwarantowane.

Sprawdź także: - Tapety na pulpit z gry Far Cry: Primal do pobrania ; - Demo gry Far Cry - przekonaj się jak wyglądała pierwsza część serii .

Więcej o: