GTA V - jak grać? Poradnik do gry [PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One]

Grand Theft Auto V zyskało uznanie w oczach dosłownie milionów graczy na całym świecie. Jeśli jesteś jednym z nich i właśnie przemierzasz Los Santos - poniżej specjalnie przygotowany poradnik do gry, który pozwoli lepiej odnaleźć się w świecie GTA V.

1. Przegapiłeś coś? Nic straconego.

GTA V, podobnie jak poprzednie części Grand Theft Auto, oferuje rozmaite podpowiedzi czy mini-tutoriale, które znajdują się gdzieś z boku ekranu, więc w trakcie skupienia się na akcji zwyczajnie możemy je przegapić. Jest jednak na to sposób. Wystarczy włączyć pauzę i w menu na spokojnie wszystko przeczytać. Działa to podobnie do tego, co było chociażby w czwartej części gry.

2. Kolejność misji jest dowolna.

Jeśli w grze mamy dostęp do kilku misji i zastanawiamy się, którą z nich wybrać - zdecydujmy się na taką, jaka najbardziej nam odpowiada. Podjęcie się jednej nie zamknie nam później drogi do innej, dotyczy to prawie wszystkich zadań, które można później powtórzyć próbując innego podejścia. W GTA V nigdy nie zostanie nam zabrana możliwość sprawdzenia tego, co ma do zaoferowania z uwagi na nasze wcześniejsze wybory. Ponadto po skończeniu głównej kampanii GTA V - podobnie jak w GTA IV - dostaniemy możliwość swobodnego eksplorowania świata gry i zaliczania wszystkiego, co do tej pory pozostało nieukończone.

Grand Theft Auto VGrand Theft Auto V Rockstar Games Rockstar Games

3. Niebieskie kropki na mapie.

Główne misje w GTA V zostały oznaczone na mapie dużymi literami i raczej prosto je zauważyć. Są tu jednak jeszcze takie, które trudniej dostrzec, a można dzięki nim odkryć na przykład dodatkowe, przeważnie zabawne linie tekstu. Ich poszukiwania zaczynamy od zlokalizowania na mapie małej, niebieskiej kropki. Niektóre dodadzą na przykład dodatkową postać, która pomoże nam w wykonaniu zadania, inne będą mniej istotne. Te drugie są rozmieszczane losowo na mapie, te pierwsze znajdują się przeważnie w stałych punktach. Ponieważ tak czy inaczej łatwo je przegapić - mini mapka na dole ekranie zabłyśnie, gdy będziemy mijać niebieskie punkty.

4. Odpowiedz na wiadomości e-mail.

W GTA V na naszą komórkę otrzymamy zarówno SMS-y jak i e-maile. Na te pierwsze nie można niestety odpowiedzieć, na te drugie - jak najbardziej. Jeśli będziemy mieć taką możliwość, nasz telefon zostanie podświetlony, a my musimy tylko nacisnąć jeden przycisk. Nie mamy wpływu na treści odpowiedzi, możemy po prostu ją wysłać. Odpowiadanie na e-maile pozwala lepiej wczuć się w grę, ale nie ma większego wpływu na chociażby uzyskane przychody czy cokolwiek innego związanego z rozgrywką. Jednakże dla lepszego poznania głównych bohaterów warto to robić.

Grand Theft Auto VGrand Theft Auto V Rockstar Games Rockstar Games

5. Regeneracja energii.

Regenerowanie energii jest obecne w najnowszej części serii GTA i działa podobnie jak w innych pozycjach z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Różnica jest jednakże taka, że tutaj zdrowie głównego bohatera zregeneruje się jedynie do poziomu 50%. Ponadto - w trakcie tego procesu najlepiej odpuścić sobie walkę i pozostać w ukryciu. Energię możemy też odzyskać z pomocą rozmaitych maszyn, które oferują nam napój za cenę dolara i rozmaitych przekąsek, które znajdziemy w świecie gry.

6. Eksploracja świata GTA V.

Mimo że mapka w GTA V nie pokazuje tego na początku, możemy od razu zwiedzić cały obszar, jaki przygotowali dla nas twórcy. Wystarczy tylko wsiąść do dowolnego pojazdu i po prostu jechać, zwiedzając wszystko, co gra ma do zaoferowania. Niektóre misje nie będą dostępne do momentu, aż nie uzyskamy kontroli nad wszystkimi trzema postaciami, ale zwiedzać możemy bez ograniczeń zaraz po uruchomieniu gry.

Grand Theft Auto VGrand Theft Auto V Rockstar Games Rockstar Games

Jeśli grasz na komputerze w Grand Theft Auto - sprawdź nasz poradnik Jak zwiększyć wydajność w GTA V? Opisujemy w nim różne sztuczki i sposoby na sprawienie, by gra działała lepiej na naszym sprzęcie, bez konieczności wymiany podzespołów.

Sprawdź także: - Minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe dla GTA V ; - GTA V - Poradnik do gry ; - Tapety na pulpit z gry Grand Theft Auto V ; - Instrukcja do GTA V dla PC .

Więcej o: