Wiedźmin 3: aktualizacja 1.20 już dostępna dla wszystkich

Aktualizacja oznaczona numerem 1.20 wnosi nie tylko poprawki dla drugiego dodatku "Krew i Wino", ale również dla podstawowej wersji gry, jak i pierwszego rozszerzenia "Serca z Kamienia".

Nowości jakie m.in. wprowadza aktualizacja 1.20 dla Wiedźmina 3 wypisaliśmy poniżej. Pełną listę zmian przeczytacie w dokumencie pdf, dostępnym tutaj .

Nowości i usprawnienia Dodano książkę "Cudowny przewodnik po gwincie", który po otwarciu wyświetla liczbę brakujących kart do gwinta oraz informuje, gdzie można je znaleźć. Ułatwia to odblokowanie osiągnięcia "Pełna kolekcja kart". Tom ten można znaleźć u uczonego grającego w gwinta w prologu, lub od kupca znajdującego się przy Moście Św. Grzegorza w Novigradzie. Dodano opcję włączenia doskalowania poziomu przeciwników w menu Opcje/Rozgrywka. Jeśli poprzednio przeciwnicy byli zbyt łatwi do pokonania, teraz walka będzie trudniejsza. Włączenie tej opcji nie ma wpływu na liczbę przyznawanych punktów doświadczenia, przedmioty i nagrody za zadania. Opcja ta może być wyłączona w każdym momencie, nawet w trakcie walki (Żywotność/Esencja przeciwników zostaną w pełni zregenerowane). Poprawiono ekran statystyk: model Geralta może być przybliżany i oddalany. Poprawiono wyświetlanie statystyk, by były bardziej czytelne. Dodano nową funkcjonalność dotyczącą książek i listów, po podniesieniu można przeczytać je bez wchodzenia w panel ekwipunku (korzystając z jednego przycisku). Wszystkie książki i zwoje znalezione przez gracza, ale nieprzeczytane, są umieszczane w ekwipunku: w przedmiotach fabularnych lub innych. Po przeczytaniu mogą być sprzedane, ich zawartość zostanie zapisana w sekcji Książki w glosariuszu. Poprawiono menu szybkiego dostępu, teraz może być używane w dwóch trybach: jeden z nich spowalnia czas, kiedy przycisk jest przytrzymywany, pozwalając wybrać przedmiot i potwierdza wybór odpuszczeniem przycisku. Drugi spowalnia czas po wciśnięciu i wymaga ponownego wciśnięcia przycisku, aby potwierdzić wybór. Poprawiono wyświetlanie i zachowanie wzmocnień (buffów), teraz są wyświetlane w bardziej intuicyjny sposób. Pokazywany jest czas, procent siły, ilość, ładunki albo czas utrzymywania się (w zależności od wzmocnienia). Ikony wzmocnienia będą mrugać około 10 sekund przed końcem. Dla zwiększenia czytelności nazwy oraz dokładne czasy wszystkich efektów są pokazane tylko w menu szybkiego dostępu.

Aktualizacja 1.20 dostępna jest na PC, Playstation 4 i Xboxie One dla wszystkich posiadaczy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Nie trzeba posiadać żadnego z pakietu dodatków, aby cieszyć się usprawnieniami w rozgrywce i nowymi funkcjami. Aktualizacja została wypuszczona w związku z premierą drugiego fabularnego rozszerzenia, którego zwiastun premierowy możecie obejrzeć poniżej.

 

Zobacz także: - nasza recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon ; - unboxing edycji kolekcjonerskiej Wiedźmina 3 na PS4 ; - tapety na pulpit z gry Wiedźmin 3 .

Więcej o: