Nowe narzędzie, którym zapłacisz za zakupy. Sprawdź, jak działa Allegro Pay

Płatność za zakupy internetowe stała się właśnie znacznie łatwiejsza. Nie ma już bowiem przeszkód, by zakupionym towarem cieszyć bez martwienia się o regulowanie płatności przez 30 dni, 3, 5, 10 lub nawet 20 miesięcy. To bezpieczne, wygodne i praktyczne, ale jak działa? Można się przekonać w kilka chwil.

Płacąc za zakupy internetowe, mamy do wyboru wiele narzędzi. Szybki przelew z naszego banku, karta kredytowa, bramki płatnicze są wszystkim dobrze znane. Na polskim rynku pojawiło się jednak zupełnie nowe narzędzie, a wprowadza je gigant handlu w sieci. 

Dzięki usłudze Allegro Pay, którą aktywować mogą już wszyscy użytkownicy serwisu Allegro, za zakupy zapłacimy w zupełnie nowy sposób. Towar możemy bowiem otrzymać bez martwienia się o stan konta, a należność odłożyć w czasie.  

Jak działa ta usługa, na jaki czas można odroczyć płatność, ile można wydać? Czy coś to kosztuje? W wielu przypadkach rozwiązanie jest… całkowicie darmowe.  

Aktywuj usługę, wybierz towar i zapłać później 

Po kolei. By usługa Allegro Pay była widoczna jako forma płatności za towar, trzeba ją aktywować. To prosta czynność wymagająca jedynie kilku prostych kroków. Po zalogowaniu się musimy jedynie wypełnić prosty, zawierający kilka pól formularz i po chwili możemy już robić zakupy, korzystając z nowej usługi. 

Dzięki Allegro Pay uzyskamy możliwość robienia zakupów do kwoty 4200 zł. Środków nie trzeba jednak wydawać od razu, czy w ramach jednej transakcji. Każdy zakup w ramach usługi Allegro Pay zmniejsza kwotę dostępnych do wydania środków, a każda spłata należności te środki odnawia.  

O tym, jaki „limit" ma do wykorzystania klient, decyduje ocena jego wiarygodności kredytowej (na podstawie weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej oraz biurach informacji gospodarczej), a także historyczne dane dotyczące zakupów na Allegro i korzystania z Allegro Pay. 

Odrocz płatność o 30 dni lub rozłóż na 3, 5, 10 a nawet 20 rat 

O ile można odroczyć płatność? Do wyboru jest kilka opcji. Należność możemy uiścić po 30 dniach i nie ponosimy w tym wypadku żadnych dodatkowych opłat.  

Jeśli chcemy, kwotę należności możemy podzielić też na trzy raty. I w tym wypadku nie ponosimy żadnych kosztów, jeśli korzystamy z pakietu Allegro Smart! – spłacamy tylko równowartość towaru i transportu, a RSSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) wynosi 0 proc.  

Allegro Pay daje jednak możliwość realizowania również tych niespodziewanych, większych zakupów. Należność za nie można podzielić także na 5, 10 albo 20 miesięcznych rat. Opłata za to wygodne rozwiązanie, będące alternatywą dla kredytu czy zakupu na raty (RRSO), wynosi ?zaledwie 7,44 proc. Allegro Pay nie jest jednak usługą bankową, nie zmienia bezpośrednio naszej zdolności kredytowej. * 

Kontroluj swoje wydatki i ciesz się swobodą 

Nowe narzędzie Allegro w bardzo prosty i intuicyjny sposób informuje o tym, jaka kwota środków jest do naszej dyspozycji. Prosta grafika informuje o poziomie wykorzystanych środków, wysokości i terminie zbliżającej się raty. W ten sposób wydatki można kontrolować, co sprawia, że stają się nie tylko wygodne ale i bezpieczne.  

Allegro Pay to nie tylko wysoki poziom bezpieczeństwa i łatwość robienia zakupów w sieci. Usługa zwiększa naszą swobodę. Zakupy w sieci nie muszą już bowiem blokować naszych środków – nie musimy martwić się o aktualny stan konta, liczyć, czy na jakiś zakup nam starczy środków.  

Allegro Pay pozwala też w łatwiejszy sposób sprawdzać towary. Nie musimy bowiem za nie płacić od razu, a jeśli nie spełnią naszych oczekiwań odsyłamy je bez czekania na zwrot środków od sprzedawcy. Warto przypomnieć, że wedle prawa może taki zwrot zająć nawet 14 dni od momentu otrzymania przesyłki zwrotnej. W praktyce na pieniądze czekamy więc kilka tygodni, a korzystając z usługi Allegro Pay nie musimy się tym w ogóle martwić.

Aktywuj i poluj na okazje

Allegro Pay to usługa, która sprawdzi się w okresie świąt, czy promocji. Okazja, by przetestować zalety nowego rozwiązania pojawi się jeszcze we wrześniu. Smart! week Allegro to coroczna akcja promocyjna, w ramach której towary możemy kupić nawet o kilkadziesiąt procent taniej!. Dzięki nowej usłudze będziemy więc mogli upolować telewizor, smartfon, komputer w atrakcyjnej cenie i bez martwienia się o konieczność natychmiastowej zapłaty.  

________

* Przykłady reprezentatywne: dla opcji spłaty w ciągu 30 dni: RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania): 0 proc., całkowita kwota kredytu: 500 zł, całkowita kwota do zapłaty: 500 zł, oprocentowanie stałe 0 proc., całkowity koszt kredytu: 0 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0 zł), umowa na 30 dni. Dla opcji spłaty w ciągu 3 miesięcy: RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania): 0 proc., jeśli korzystamy z pakietu Smart!, całkowita kwota kredytu: 849,90 zł, całkowita kwota do zapłaty: 849,90 zł, oprocentowanie stałe 0 proc., całkowity koszt kredytu: 0 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0 zł), 3 równe miesięczne raty w wysokości po: 283,30 zł. Dla opcji spłaty w ciągu 5-20 miesięcy: RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania): 7,44 proc., całkowita kwota kredytu: 1027 zł, całkowita kwota do zapłaty: 1061,20 zł, oprocentowanie stałe 7,2 proc., całkowity koszt kredytu: 34,20 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 34,20 zł), 10 równych miesięcznych rat w wysokości po: 106,12 zł.

?Kalkulacje na dzień 08.03.2021 r. dokonane na reprezentatywnych przykładach. 

Umowa o kredyt konsumencki zawierana z Allegro Pay sp. z o.o. po pozytywnej ocenie zdolności kredytowej, za pośrednictwem Allegro.pl sp. z o.o., umocowanej do czynności faktycznych dot. zawierania i wykonywania umów o kredyt konsumencki. Wymagana aktywna usługa Allegro Pay. To nie jest oferta w rozumieniu kodeksu cywilnego.