Co motywuje kobiety do pracy w branży motoryzacyjnej? PODCAST [Materiał Promocyjny]

To samo co mężczyzn, czyli rozwojowa, dynamiczna i przyszłościowa praca, która nierzadko pozwala zwiedzić kawałek świata, dzięki licznym wyjazdom służbowym. Zwłaszcza jeśli pracuje się w firmie takiej jak FORVIA, która produkuje części dla wielu światowych marek samochodowych.
Posłuchaj podcastu

Motoryzacja według stereotypu nie jest pierwszym segmentem rynku, w którym kobiety poszukują zatrudnienia. Czy rzeczywiście nadal tak jest? A może następuje zmiana pokoleniowa? O tym jak wygląda praca u jednego z największych światowych producentów wyposażeń samochodów, jakie daje możliwości rozwoju i perspektywy zawodowe opowie w najnowszym podkaście Marta Groszek, Product Development Engineer w firmie FORVIA.

  • Dlaczego praca w branży motoryzacyjnej jest dla kobiet interesującym segmentem rynku?
  • Czy motoryzacja to dobre miejsce pracy dla kobiet?
  • Czy wciąż kobiety — inżynierki muszą zmagać się ze stereotypami w miejscu pracy? Jak sobie z nimi radzić?
  • Kobiety w automotive – jak osiągnąć sukces?

Marta Groszek i Magda BiednikMarta Groszek i Magda Biednik Fot. archiwum prywatne

Marta Groszek – absolwentka Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Wrocławskiej. Obecnie Product Development Engineer w firmie FORVIA. Jest odpowiedzialna za komunikację z klientem oraz rozwój produktu. Nadzoruje proces walidacji zagłówka, zajmuje się designem mechanizmu 3D i 2D oraz ich funkcjonalnością, ale także zarządza zespołem i nadzoruje jego pracę.

Magda Biednik – dawniej dziennikarka i redaktorka naczelna serwisów ekonomicznych (TVN24, TVN CNBC, Wirtualna Polska, Agora). Obecnie także przedsiębiorczyni, która uczy kobiety jak dobrze i odważnie występować publicznie. Jej zdaniem parytety są niezbędne po to, aby kobiety mogły zajmować wysokie stanowiska w biznesie i polityce.

Na podcast zaprosiła FORVIA lider w branży technologii motoryzacyjnej.

Więcej o: