20 tys. statystów przetestuje ruch pasażerski na lotnisku w Berlinie. Jest nawet lista rezerwowych

Nowe lotnisko w Berlinie miało działać już dziewięć lat temu. W końcu będzie na nim ruch, na razie jednak na niby: przetestują go statyści. - Poszukiwanie 20 tys. wolontariuszy zajęło zaledwie kilka dni. Kilkaset dodatkowych osób wpisano na listy rezerwowe - informuje dział prasowy lotniska BER.

Na nowym lotnisku w Berlinie, które uchodzi za symbol fuszerki, w końcu zacznie się ruch. Za kilka miesięcy 20 tys. statystów przetestuje na nim ruch pasażerski. Zainteresowanie jest ogromne. Pomimo, iż za zabawę w pasażera nikt nie dostanie żadnych pieniędzy, wszystkie miejsca są już zajęte.

- Poszukiwanie 20 tys. wolontariuszy zajęło zaledwie kilka dni. Kilkaset dodatkowych osób wpisano na listy rezerwowe - informuje dział prasowy lotniska BER.

Jak pracuje wieża kontroli lotów? Zobacz nasze wideo:

Zobacz wideo

Niemcy. Statyści przetestują ruch pasażerski na lotnisku w Berlinie

Od 23 czerwca br. do połowy października statyści będą testować ruch pasażerski na terminalu nowego lotniska. Chodzi m.in. o odprawę podróżujących, kontrole bezpieczeństwa i wejście na pokład. Symulowane będą także przyloty, ewakuacja terminalu i inne niecodzienne sytuacje.

900 wolontariuszy przetestuje z kolei funkcjonowanie dworca kolejowego położonego pod lotniskiem. Dyrekcja BER przewiduje łącznie około 30 dni testowych.

Z dużym opóźnieniem

Po dziewięciu latach opóźnienia nowe lotnisko w stolicy Niemiec ma być oddane do użytku 31 października 2020 roku.

BER ma obsługiwać 27 mln pasażerów rocznie i będzie tym samym trzecim co do wielkości (po Frankfurcie nad Menem i Monachium) portem lotniczym w Niemczech.

Dyrekcja nowego lotniska zabiega także o polskich pasażerów.

 
Więcej o: