Eksplozja w Lidlu i dwa inne przypadki. Czy chodzi o serię wybuchów?

Czy dwa przypadki eksplozji i jeden rozbrojony ładunek w przesyłce pocztowej mają ze sobą coś wspólnego? Śledczy widzą powiązania.

Po eksplozji ładunku wybuchowego w przesyłce pocztowej w centrali Lidla w Neckarsulm (Badenia-Wirtembergia) oraz eksplozji paczki u producenta napojów w Eppelheim (w tym samym landzie) również w Monachium zidentyfikowano podejrzaną przesyłkę.

W centrum dystrybucji przy monachijskim lotnisku udało się w nocy ze środy na czwartek (18.02.2021) rozbroić jedną z przesyłek – poinformowała prokuratura w Heidelbergu i Krajowy Urząd Kryminalny Badenii-Wirtembergii. Paczka była zaadresowana do firmy spożywczej z siedzibą w Bawarii. 

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Adresatem firmy spożywcze

Policja zakłada, że wszystkie trzy przypadki są ze sobą powiązane, dlatego śledztwa prowadzą dwa urzędy w Badenii-Wirtembergii. W dochodzenie zaangażowany jest również Krajowy Urząd Kryminalny w Bawarii.

Śledczy zwracają uwagę, że wszystkie przesyłki były adresowane do firm z branży spożywczej.

NASA pokazała zdjęcie zrobione przez łazik Perseverance w czasie lądowania na Marsie.Łazik już z nami rozmawia i wysyła z Marsa piękne zdjęcia. "Uwielbiam skały"

Dwa wybuchy w Badenii-Wirtembergii

Do jednej z eksplozji doszło w środę, 17 lutego, w centrali koncernu Lidl w mieście Neckarsulm. Trzy osoby zostały ranne, a około stu pracowników firmy ewakuowano.

Dzień wcześniej podobny przypadek miał miejsce u producenta napojów w Eppelheim, również w Badenii-Wirtembergii. Materiał wybuchowy znajdował się w paczce. Pracownik, który odebrał przesyłkę, doznał urazu akustycznego.

Specjaliści badają ślady w miejscach zdarzenia oraz w Monachium, gdzie udało się na czas rozbroić przesyłkę. Na razie nie wiadomo, co mogło być motywem ataków.

(DPA/dom)

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

Jaka maska najlepiej będzie nas chronić przed koronawirusem? Przyłbica robi to najgorzejPrzyłbice: NIE, chusty: NIE. Rząd chce zabronić zastępowania maseczek

Więcej o: