Lufthansa odwołuje tysiące lotów, walizki zalegają na lotniskach. Chaos trwa

W lipcu i sierpniu niemieckie linie lotnicze Lufthansa odwołały już ponad 3 tys. lotów. Ale to nie wystarczy. W kolejnych dniach przewoźnik odwoła kolejne 19 proc. lotów.
Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

W okresie wakacji linie lotnicze Lufthansa odwołały już ponad 3 tys. lotów. To jednak nie wszystko. Jak informuje niemiecki portal N-TV, Lufthansa odwoła jeszcze w najbliższym czasie kolejne 19 procent lotów. Dotyczy to głównie popołudniowych i wieczornych połączeń krajowych i z krajami sąsiadującymi. Anulacje mają dotyczyć lotów od piątku, 8 lipca do czwartku, 14 lipca.

Samolot Lufthansy na lotnisku Kraków-Balice, 26.04.2012 r.Lufthansa oferuje droższe bilety, ogranicza loty

Niemcy. Bagaż podróżnych zalega na lotnisku. "Popełniono błędy w strategii personalnej"

Szef rady nadzorczej Lufthansy przyznał w rozpowszechnionym w koncernie wywiadzie, że popełniono błędy w strategii personalnej. Okazał też zrozumienie dla dużego stresu, na jaki narażony jest personel z powodu licznych opóźnień i odwołań lotów. Karl-Ludwig Kley wyraził przekonanie, że zainicjowane przez firmę działania krok po kroku przyniosą poprawę sytuacji.

Jak podaje N-TV, na samym lotnisku we Frankfurcie nad Menem przechowywanych jest ponad 20 tys. sztuk bagażu. Większość z nich należy do podróżnych, do których bagaż miał dotrzeć podczas wyjazdu na wakacje. Niestety, czasem opóźnienia były tak duże, że wielu poszkodowanych zdążyło już wrócić z urlopu.

Pasażerowie czekają godzinami na swój bagaż. Anulowane loty, opóźnienia w ruchu lotniczym

Chaos dotyczy wielu portów lotniczych w Niemczech. Problemy z obsługą na największym niemieckim lotnisku we Frankfurcie nad Menem potrwają jeszcze dwa, trzy miesiące - oświadczył Stefan Schulte, szef firmy Fraport, odpowiedzialnej za obsługę naziemną.

W Hesji i Nadrenii-Palatynacie wakacje rozpoczną się dopiero 23 lipca, a wraz z nimi można spodziewać się chaotycznych dni. Oprócz anulowanych lotów bolączką są duże opóźnienia w ruchu lotniczym i długi czas oczekiwania na bagaż. Nierzadko pasażerowie muszą czekać do dwóch godzin na swoje walizki. 

Samolot D - ACNN Bombardier CRJ - 900 Lufthansa CityLine, Poznań, 28.06.2021 r.Zagraniczne linie wycofują połączenia z Polską [LISTA]

Stefan Schulte przyznał, że źle oceniono rozwój sytuacji w czasie pandemii koronawirusa. Wskazał jednak, że nie można było zapobiec odejściu pracowników o niskich dochodach, nawet zwiększając im postojowe. Osoby te znalazły pracę w innych sektorach.

Fraport od późnego lata 2021 roku zatrudnił ponownie prawie tysiąc osób, ale ma zapotrzebowanie jeszcze na setki pracowników. Nadzieją jest sprowadzenie pracowników z Turcji.

(DPA, NTV/dom)

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

 
Więcej o: