Lufthansa oferuje droższe bilety, ogranicza loty. Tak walczy z "chaosem lotniczym"

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa drastycznie zmniejszyły ofertę lotów krajowych i europejskich w lipcu i sierpniu - podaje "Der Spiegel". Przewoźnik ograniczył również możliwość rezerwacji biletów i oferuje jedynie najdroższe taryfy.

W ostatnich tygodniach europejskie lotniska zmagają się z ogromnym zainteresowaniem podróżami. To w połączeniu z niedoborem pracowników i strajkami powoduje poważne "korki", przez co przewoźnicy masowo odwołują loty.

Interesują Cię podróże i turystyka? Więcej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lufthansa odwołała tysiące lotów. "Chaos lotniczy"

Linie Lufthansa znalazły dość nietypowy sposób, aby rozwiązać problem. Przewoźnik zmniejszył ofertę lotów krajowych i europejskich w lipcu i sierpniu. Od 1 lipca można nabywać jedynie bilety w najdroższych taryfach rezerwacyjnych - podaje "Der Spiegel". Ma to być jednak tymczasowe rozwiązanie, które ma na celu pozostawienie wolnych miejsc w przypadku zmian rezerwacji wynikających z wcześniej ogłoszonych odwołań lotów.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Lufthansa odwołała już ponad 3 tys. połączeń w lipcu i sierpniu z powodu ogromnych problemów z przepustowością na lotniskach i niedoborem pracowników. Przewoźnik zapewnia, że latem zrealizowanych zostanie 95 proc. wszystkich planowanych lotów.

Niemiecki tygodnik wskazuje na ceny biletów w klasie ekonomicznej z Frankfurtu do Londynu czy Dubaju, które przekraczają 1 tys. euro. Z kolei podstawowe bilety na loty krajowe z Frankfurtu do Hamburga czy Berlina kosztują co najmniej 400 euro. "Nawet w klasie biznesowej bilety dostępne są tylko w najwyższej, najdroższej klasie rezerwacyjnej" - podkreśla "Der Spiegel".

Lufthansa może ponownie uruchomić tańsze klasy rezerwacyjne już w środę 6 lipca. Tego dnia ma odbyć się nadzwyczajne posiedzenie rady nadzorczej grupy MDax (Lufthansa wchodzi w skład indeksu giełdowego MDAX) w sprawie "chaosu lotniczego".

Strajk Ryanair i EasyJet w Hiszpanii. Będą utrudnienia w podróżach [DATY]

Personel pokładowy Ryanaira zapowiada strajk w dniach 12-15 lipca, 18-21 lipca oraz 25-28 lipca na 10 hiszpańskich portach lotniczych, na których operuje przewoźnik. "Związki i załoga Ryanaira domagają się zmiany nastawienia linii lotniczych" - podkreślają związkowcy w oświadczeniu i wzywają przewoźnika do wznowienia negocjacji w sprawie warunków pracy.

W lipcu strajkować będzie również hiszpański personel pokładowy linii EasyJet. Pierwsze protesty odbyły się już w dniach 1-3 lipca, a kolejne zapowiadane są na 15-17 lipca oraz 29-31 lipca.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: