-
"Der Spiegel": Niemcy planują wywłaszczenie części Nord Stream 2. Mogą rozzłościć Władimira Putina
Niemieckie ministerstwo gospodarki ma plan, który może rozzłościć Władimira Putina. Chodzi o Nord Stream 2, władze Niemiec mogą wywłaszczyć część gazociągu - donosi magazyn "Der Spiegel".
-
Dostawy gazu. Niemcy ogłosiły drugi stopień alarmowy. "Gaz jest towarem deficytowym"
Minister gospodarki Niemiec Robert Habeck ogłosił drugi stopień planu awaryjnego dla dostaw gazu. Powodem jest ograniczenie przez Rosję dostaw surowca.
-
Rozbudowa Odry wstrzyma. Jest decyzja sądu. Sukces niemieckich ekologów
Niemieccy ekolodzy i land Brandenburgia zaskarżyli rozbudowę Odry. Sąd w Warszawie przyznał im rację i nakazał Polsce wstrzymanie prac.
-
Niemcy podwyższają pensję minimalną. "Największy skok płacowy w życiu dla 6 milionów ludzi"
Od października płaca minimalna w Niemczech wzrośnie do 12 euro. Dla wielu osób oznacza to wzrost wynagrodzenia o 22 procent.
-
Scholz zapowiada: "Niemcy będą miały największą armię w Europie". Bundeswehra dostanie 100 mld euro
- Niemcy będą miały największą konwencjonalną armię w Europie w ramach NATO - powiedział kanclerz Olaf Scholz. Bundeswehra zostanie wzmocniona za sprawą specjalnego funduszu w wysokości 100 mld euro.
-
Niemcy. 100 mld euro dla Bundeswehry. Jest kompromis w sprawie specjalnego funduszu
Rząd Niemiec doszedł do porozumienia z opozycyjnym klubem parlamentarnym CDU/CSU w sprawie specjalnego funduszu w wysokości 100 miliardów euro na lepsze wyposażenie Bundeswehry. Rozmowy zostały "pomyślnie zakończone".
-
Czołgi Leopard dla Polski. Niemiecki rząd "zdumiony" krytyką Andrzeja Dudy
Rzecznik niemieckiego rządu skomentował zarzuty polskiego prezydenta Andrzeja Dudy pod adresem Niemiec. Chodzi o obiecane dostawy czołgów Leopard.
-
Mocny wzrost cen żywności w UE. Gdzie podrożała najbardziej? [PORÓWNANIE]
Ceny żywności najbardziej dają się we znaki konsumentom w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Powodem trudnej sytuacji na rynku żywności jest trwająca wojna w Ukrainie i zachodnie sankcje na Rosję.
-
Olaf Scholz o rozmowach z Władimirem Putinem: Konieczne jest, żebyśmy rozmawiali bezpośrednio
- Mamy do czynienia z brutalną agresją, bardzo brutalną wojną i naprawdę imperialistycznym podejściem. Putin próbuje podbić część terytorium sąsiedniego kraju, a tego nigdy nie zaakceptujemy - mówi DW Olaf Scholz.
-
Rumuński historyk o tym, co się stanie po wojnie: Polska będzie liderem. Powstanie blok słowiański
Oskarżenia prezydenta Rosji Władimira Putina pod adresem Zachodu wzmacniają radykalną narrację Kremla, według której Rosja jest ofiarą wielkiego spisku - twierdzi rumuński historyk Armand Gosu w rozmowie z DW.
-
Niemieckie firmy zyskują dzięki uchodźcom. Udana integracja i "wielki potencjał dla rynku pracy"
Zatrudnienie uchodźców przynosi wiele korzyści dla firm i wpływa m.in. na większą produktywność i kreatywność pracowników.
-
Niemieckie haubicoarmaty dla Ukrainy. "Jedno z nowocześniejszych dział na świecie"
Niemcy przyspieszają w pomocy wojskowej dla Ukrainy. Dziesiątki ukraińskich żołnierzy dotarło do Niemiec na szkolenia. Mają potrwać około 40 dni. Broń, z której korzystać mają zaatakowani przez Rosję żołnierze, zaliczana jest do jednej z najnowocześniejszych.
-
Wolność prasy. Polska spadła w rankingu. "Przekształcenie mediów publicznych w narzędzia propagandy"
Sytuacja wolności prasy w Europie Środkowej znów się pogorszyła. W porównaniu do ubiegłego roku Niemcy spadły o trzy miejsca niżej w rankingu, Polska zaś o dwa. "Po przekształceniu mediów publicznych w narzędzia propagandy rząd wielokrotnie podejmował próby zmiany linii redakcyjnej mediów prywatnych i kontrolowania informacji na tematy drażliwe" - czytamy w raporcie.
-
Niemcy za embargiem na rosyjską ropę naftową. Szefowa MSZ mówi, kiedy sankcje mogłyby zostać zniesione
Niemcy naciskają na wprowadzenie embarga na rosyjską ropę naftową. Rosja może po tym nie stanąć na nogi przez wiele lat - mówi szefowa niemieckiej dyplomacji. - Winę za to ponosi wyłącznie Władimir Putin.
-
Niemcy największym odbiorcą rosyjskiej energii. "Sponsor funduszu wojennego Putina" [WYLICZENIA]
Od początku wojny Niemcy kupiły od Rosji energię za 9,1 mld euro - znacznie więcej niż inne kraje - donosi Centrum Badań nad Energią i Czystym Powietrzem. Kolejnymi największymi światowymi importerami rosyjskiej energii są Włochy i Chiny. "Kontynuowanie dostaw energii to największa luka w sankcjach nałożonych na Rosję" - pisze CREA w raporcie.
-
Szef niemieckiego instytutu ekonomicznego: Rosja trzyma nas za gardło
Rosnące ceny dają się we znaki wielu Niemcom. Zdaniem szefa Niemieckiego Instytutu Badań Gospodarczych (DIW) Marcela Fratzschera ten stan rzeczy utrzyma się dłużej.
-
Ropa z Rosji. UE niejednomyślna w sprawie embarga. Powód? Obawy o straty gospodarcze
Najpierw węgiel, teraz ropa? Do tej pory, mimo próśb Ukrainy, UE nie udało się uzgodnić zakazu importu rosyjskiego surowca. Dlaczego Europejczycy mają z tym takie trudności?
-
Niemcy. Policja udaremniła groźny sabotaż. Ekstremiści chcieli porwać ministra zdrowia i przejąć władzę
Niemieccy śledczy wykryli grupę spiskowców, którzy planowali ataki na sieci energetyczne w kraju i porwanie ministra zdrowia Karla Lauterbacha. Władze twierdzą, że kryje się za tym coś więcej niż "zwykłe oszołomstwo".
-
Niemcy. Gwałtowny wzrost liczby bankructw. "Ceny energii zagrożeniem dla istnienia wielu firm"
Przez wysokie ceny energii i zakłócenia w łańcuchach dostaw, niemieckie przedsiębiorstwa znalazły się pod dużą presją. Od marca rośnie liczba bankructw. - Ceny energii stają się zagrożeniem dla istnienia wielu firm - powiedział Christoph Niering, szef stowarzyszenia zawodowego syndyków masy upadłościowej VID.
-
Niemcy. Inflacja już powyżej 7 proc. Paliwa i energia mocno w górę. "Nie ma co liczyć na spadek cen"
W marcu roczna stopa inflacji wzrosła do 7,3 proc. - wynika z danych Federalnego Urzędu Statystycznego w Wiesbaden. Jest to najwyższy wskaźnik inflacji od zjednoczenia Niemiec. Końca drożyzny na razie nie widać.