Włochy wprowadzają obowiązkowe lekcje dotyczące zmian klimatu. To pierwszy taki kraj na świecie

Uczniowie włoskich szkół decyzją ministra edukacji będą uczestniczyli w obowiązkowych cotygodniowych zajęciach dotyczących zmian klimatu. Zagadnienia będą poznawali zarówno 6-latkowie, jak i o wiele starsza młodzież.

Ochrona środowiska i katastrofa klimatyczna to sprawy zbyt ważne, aby pisać o nich tylko w Piątki. Na Gazeta.pl będziemy o nich pisać codziennie, wszystkie tematy znajdziecie w specjalnym dziale Środowisko.

Włoski minister edukacji Lorenzo Fioramonti poinformował, że Włochy staną się pierwszym krajem na świecie, który wprowadzi obowiązkowe zajęcia w szkołach publicznych dotyczące zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych. Takie lekcje będą odbywały się co tydzień.

Jak wskazał polityk w rozmowie z "The Telegraph", decyzja oznacza, że wiedzę o zmianach klimatu będą przyswajać uczniowie w wieku od 6. do 19. roku życia. Program nauczania będzie opierał się na siedemnastu celach zrównoważonego rozwoju przygotowanych przez ONZ. Obejmują one zagadnienia dotyczące m.in. walki z zanieczyszczeniem oceanów, przeciwdziałania ubóstwu i społecznym nierównościom.

To nie pierwsza taka decyzja Fioramontiego. Na początku tego roku szkolnego ogłosił, że uczniowie uczestniczący w proekologicznych manifestacjach "Fridays for Future" będą usprawiedliwieni z nieobecności na zajęciach.

Więcej o:
Komentarze (16)
Włochy wprowadzają obowiązkowe lekcje dotyczące zmian klimatu. To pierwszy taki kraj na świecie
Zaloguj się
 • sraczezwersacze

  Oceniono 3 razy 3

  Rosja, USA, Chiny i Indie (emitenci ponad 50% globalnej ilości gazów cieplarnianych) pozdrawiają włoskich uczniów. Miłej nauki

 • andmas

  Oceniono 2 razy 2

  W Polsce uczymy dzieci błagalnych modlitw o mannę z nieba ...

 • sabaton128

  Oceniono 3 razy 1

  A jak tam dziura ozonowa i kwaśne deszcze? Od ukończenia szkoły ANI RAZU o tym nie słyszałem.

 • frogman

  Oceniono 1 raz 1

  u nas wprowadzą kolejną"lekcję" religii

 • jkal

  Oceniono 3 razy 1

  brawo bumiszcz Włoch Artur Włocza! Jednak ma pewne osiągnięcia

 • malgojb

  0

  Ale to będą lekcje z funkcjonowania przyrody, czy taki idiotyzm dotyczący zastąpieniem plastiku na powrót drewnem z lasu co by śmieci nie przetwarzać i lepiej same znikały i wmawianiem by np. takie urządzenia jak pralka, samochód, lodówka zastępować co dwa lata bo nowe jest o 1% czy mniej bardziej 'ekologiczne' od poprzedniego?

 • jack_flash

  0

  „ przeciwdziałania ubóstwu i społecznym nierównościom....” - to wypisz wymaluj ekonomia marksistowska z uczelni lat PRL.
  Teraz to się podciąga pod „zmiany klimatu”.

 • gnago

  Oceniono 1 raz -1

  Zmiany są prawdziwe i w czasie dzienne . A będą przedstawiać dane prawdziwe, nie podrasowywane pod teorię ocipienia ekonomicznego mas?

 • witoldpolak

  Oceniono 2 razy -2

  Pranie mózgu nową chorą komuszą ideologią trzeba zaczynać od najmlodszych bo starsi okazali się mądrzejsi i mimo bajońskich sum wydanych na sponsorowanych ekoterrorystów nie dają się otumanić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX