Czechy. Rossmann testuje nalewanie szamponów i płynów do płukania do własnych butelek

Czeski Rossmann rozpoczął testy rozwiązania, które pozwoli zredukować liczbę produkowanego plastiku. W drogeriach w największych miastach naszych południowych sąsiadów będzie można nalać niektóre produkty do własnych butelek.

Redukcja plastiku w życiu codziennym należy do najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed nami w walce o środowisko. Problem ten dostrzegają również sieci sklepów, które ograniczają liczbę produktów pakowanych w plastik. Jedną z takich firm jest czeski Rossmann, testujący w niektórych miastach rewolucyjne rozwiązanie. 

Zobacz wideo

Czeski Rossmann i Henkel angażują się w walkę o redukcję plastiku

Jak podaje serwis Wirtualne Media, sieć Rossmann testuje sprzedaż wybranych produktów marki Henkel poprzez specjalne automaty, które napełniają butelki wielorazowego użytku. Dzięki temu w znaczny sposób redukowana jest ilość zużywanego plastiku. Chodzi przede wszystkim o środki higieniczne oraz czystościowe, takie jak szampony, odżywki do włosów, płyny do płukania itd. 

>>> Dowiedz się więcej: Producenci: W 2020 r. ceny pralek i lodówek w górę. Winne nowe przepisy UE

Na razie testy odbywają się w sklepach Rossmann w Pradze, Libercu, Brnie, Czeskich Budziejowicach i Pardubicach. Nie wiadomo, czy sieć planuje wprowadzenie podobnego rozwiązania na innych rynkach. Henkel planuje, by 100 proc. opakowań, z których korzysta firma do 2025 nadawało się do recyklingu. 

Rossmann z sukcesami. Znaczy wzrost przychodów

Rossmann zaliczył niemały wzrost przychodów, które sięgnęły poziomu 10 mld euro. W bieżącym roku sieć drogerii planuje otworzyć 200 nowych placówek. Tylko w Niemczech sieć osiągnęła przychody na poziomie 7 mld euro. Drugim największym rynkiem zbytu dla sieci jest natomiast Polska, w której znajduje się 1300 drogerii. Rossmann posiada 28,7 proc. udziałów na rynku drogeryjnym w Polsce. 

Więcej o:
Komentarze (20)
Czechy. Rossmann testuje nalewanie szamponów i płynów do płukania do własnych butelek
Zaloguj się
 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 8 razy 2

  Wreszcie coś sensownego! Do własnych butelek i pojemników powinno się nalewać wszystkie produkty płynne, w tym spożywcze, jak mleko, śmietana i jogurty. Sprzedaż mydła płynnego powinna być ZABRONIONA, ponieważ najwydajniejszy transport jest w formie suchej, odwodnionej i takie mydło może być w cienkim papierku zamiast w plastikowej butelce.

 • dolorek

  Oceniono 1 raz 1

  Szampon jak szampon, ale odżywki do włosów! Plastik waży chyba więcej niż zawartość. Jest tak gruby, że nie ma jak wycisnąć do końca.

 • alladyn-solar-batt

  0

  Produkowanie, pakowanie, sprzedawanie w sporym % wody w postaci preparatów kosmetycznych lub higienicznych (zamiast intensywnych koncentratów do rozwodnienia u użytkownika) to najgorsza forma marnotrawstwa miejsca w opakowaniach (dzisiaj). Wystarczy Ustawa zabraniająca obrotu tego typu płynami o koncentracji poniżej 60% by powstały GIGANTYCZNE oszczędności i analogiczne zmniejszenie ilości plastiku,, przesuwanego" z miejsca,, u wytwórcy" do miejsca,, Konsument" czyli za 5 minut,, śmietnik". Natomiast inicjatywa Rossmana to świetne nowum, kiedyś zapoczątkowane przez Amway (wówczas w mało praktycznej koncepcji). Rzecz zatem nie niwa i winna być wsparta postulatani Polaków by Rząd RP wsparł Rossmana i jemu podobnych w Polsce Ustawą,, W sprawie ograniczenia udziału opakowań kosmetyków w Recyklingu", bez czego będzie to być może pojedyncza inicjatywa. A wielka szkoda gdyby tak się stało i rząd nie podjął tego tematu tak, jak np. porzucił polską energetykę, która rozkłada się ze starości oraz jest droższa niż OZE

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 4 razy 0

  Do kiełbasy i śledzi najlepsze są gazety. Jest tylko mały problem, gazet już się praktycznie nie kupuje, więc mam pomysł -Niech Wyborcza w ramach akcji ekologicznej drukuje swoje śmieciowe artykuły i sprzedaje jako papier pakowy.

 • ka2

  Oceniono 4 razy 0

  Jestem za.

 • marian-pazdzioch-syn-jozefa

  Oceniono 4 razy 0

  Raczej wielkiej popularności to nie zdobędzie po powiedzmy sobie szczerze komu będzie się chciało nosi ze sobą butelki na szampony, płyny do kąpieli itp.? Tym bardziej, że zakupy w Rossmanie w większość robimy wracając z pracy a przecież nie będę targał do pracy plecaka butelek.

 • tpdlagier

  Oceniono 1 raz -1

  Dziwne. Czeski kościół nie protestuje? Nie ma demonstracji?

 • fruqo3

  Oceniono 2 razy -2

  W Bulandzie bez szans na powodzenie.
  Wolak przyjdzie, naleje do butelki 100ml i za nią zapłaci, a na boku napełni litrową i wyniesie w gaciach.

 • edimerc

  Oceniono 8 razy -4

  Wszystko po to, aby ludzi zniechęcić do mycia się, prania a nawet jedzenia. W ogóle cywilizacji. Bo jak mam iść do sklepu ze słoiczkami na jogurt, śmietanę, szampon, płyn do naczyń, oliwę... to wracam do ziemianki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX