Jeff Bezos przeznaczy 10 mld dol. na walkę ze zmianami klimatycznymi. Uruchamia fundację

Jeff Bezos ogłosił, że uruchomi nowy fundusz Earth Fund na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi. Założyciel Amazona przeznaczy na ten cel 10 mld dolarów.

Jeff Bezos poinformował o planach na Instagramie. "Możemy uratować Ziemię" - napisał założyciel Amazona oraz najbogatszy człowiek świata, zobowiązując się do stworzenia specjalnego funduszu oraz przeznaczenia 10 mld dol.  - podaje CNBC

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą nam zadbać o środowisko

Jeff Bezos przeznaczy 10 mld dol. na walkę ze zmianami klimatycznymi. To nie pierwsze tego typu działanie ze strony miliardera 

Zgodnie z założeniami Bezosa Earth Fund ma wypłacać dotacje już w tym roku. Pomoc otrzymają naukowcy, aktywiści oraz inne organizacje walczące ze zmianami klimatycznymi. Ogłaszając otwarcie nowego funduszu, założyciel Amazona w emocjonalny sposób wyraził swoją opinię na temat walki o środowisko. 

Zmiany klimatu są największym zagrożeniem dla naszej planety. Chcę współpracować z innymi, zarówno w celu wzmocnienia znanych sposobów, jak i odkrywania nowych metod walki z niszczycielskim wpływem zmian klimatu na planetę, na której wszyscy razem żyjemy. 

- napisał Jeff Bezos. Co ciekawe, inicjatywa proekologiczna pojawiła się w momencie, gdy Amazon krytykowany jest za napędzanie emisji dwutlenku węgla poprzez działalność firmy. 

Założyciel Amazona od lat walczy o środowisko

Jeff Bezos od lat stara się angażować w walkę ze zmianami klimatycznymi. W ubiegłym roku miliarder zapowiedział, że należący do niego Amazon będzie do 2030 roku firmą neutralną klimatycznie. Ponadto, Amerykanin planuje inwestować w samochody elektryczne, które będą wykorzystywane przez spółkę. Ostatnia działalność Bezosa wpisuje się w trend inwestowania pieniędzy przez najbogatsze osoby świata w walkę ze zmianami klimatycznymi. 

>>> Dowiedz się więcej: Jeff Bezos kupił dom za 165 mln dolarów. Szef Amazona pobił rekord najdroższego domu w LA

Więcej o:
Komentarze (11)
Jeff Bezos przeznaczy 10 mld dol. na walkę ze zmianami klimatycznymi. Właściciel Amazona uruchamia fundację
Zaloguj się
 • marian-pazdzioch-syn-jozefa

  Oceniono 2 razy 2

  Sprzeda swój prywatny odrzutowiec i będzie jeździł rowerem?

 • 1adasq

  Oceniono 1 raz 1

  łaskawca
  tłucze plastikowy badziew w chinach i wlecze to przez ocean

 • polakpl

  0

  Mam nadzieję że cała kasa pójdzie na ograniczenie ilości kolorowych ras ludzi.

  Jeśli 50 lat temu w dorzeczu jakiejś rzeki mieszkało 2 mln ludzi a teraz 20 mln to dziwne że już prawie nie płynie a woda.

 • quince99

  0

  Jaki Bezos? Kuźwa, on nie jest najbogatszym człowiekiem świata, do Rothschildów i Rockefellerów mu bardzo daleko a jeszcze są inni bogaci wybrani jak Soros...

 • kertog123

  0

  lepiej by było gdyby zapłacił podatki w tych krajach gdzie jego pasożyt Amazon wyciska 15% opłat za pośrednictwo z lokalnych firm.

 • cin2424

  0

  dobre i to, do tej pory bardzo niechetnie wyplacal jakiekolwiek znaczace pieniadze na cele inne niz swoje zachcianki, jako jedyny z 5 top miliarderow nie podpisal givers pledge (co ciekawe jego zona po rozwodzie juz tak:)

  moze w koncu cos chce po sobie zostawic (Albo PR mu podpowiedzial:P)

 • bartino

  0

  będzie robił tamy z ciał swoich niewolników-pracowników

 • fitt

  0

  I kolejne 10 niech przeznaczy na walkę z wybuchami wulkanów
  A kolejne 10 na walkę z trzęsieniami ziemi.
  I następne 10 na walkę z erozja zatapiajaca mikro państewka na Pacyfiku, jako ze obniżanie się poziomu mórz i oceanów spowodowane topnienieniem gór lodowych i kry na Oceanie Arktycznym nic nie zmienia i proces trwa.

 • supermarjan

  0

  wywal te kase na lobbowanie za elektrowniami atomowymi najnowszej generacji. to te spalajace, w skrocie, odpady z tych starych.
  jedyne czego brakuje to woli politycznej by je budowac.
  tu sie przydadza te miliardy.
  i tak realnie to jest JEDYNA szansa dla swiata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX