Jeff Bezos przeznaczy 10 mld dol. na walkę ze zmianami klimatycznymi. Uruchamia fundację

Jeff Bezos ogłosił, że uruchomi nowy fundusz Earth Fund na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi. Założyciel Amazona przeznaczy na ten cel 10 mld dolarów.

Jeff Bezos poinformował o planach na Instagramie. "Możemy uratować Ziemię" - napisał założyciel Amazona oraz najbogatszy człowiek świata, zobowiązując się do stworzenia specjalnego funduszu oraz przeznaczenia 10 mld dol.  - podaje CNBC

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą nam zadbać o środowisko

Jeff Bezos przeznaczy 10 mld dol. na walkę ze zmianami klimatycznymi. To nie pierwsze tego typu działanie ze strony miliardera 

Zgodnie z założeniami Bezosa Earth Fund ma wypłacać dotacje już w tym roku. Pomoc otrzymają naukowcy, aktywiści oraz inne organizacje walczące ze zmianami klimatycznymi. Ogłaszając otwarcie nowego funduszu, założyciel Amazona w emocjonalny sposób wyraził swoją opinię na temat walki o środowisko. 

Zmiany klimatu są największym zagrożeniem dla naszej planety. Chcę współpracować z innymi, zarówno w celu wzmocnienia znanych sposobów, jak i odkrywania nowych metod walki z niszczycielskim wpływem zmian klimatu na planetę, na której wszyscy razem żyjemy. 

- napisał Jeff Bezos. Co ciekawe, inicjatywa proekologiczna pojawiła się w momencie, gdy Amazon krytykowany jest za napędzanie emisji dwutlenku węgla poprzez działalność firmy. 

 

Założyciel Amazona od lat walczy o środowisko

Jeff Bezos od lat stara się angażować w walkę ze zmianami klimatycznymi. W ubiegłym roku miliarder zapowiedział, że należący do niego Amazon będzie do 2030 roku firmą neutralną klimatycznie. Ponadto, Amerykanin planuje inwestować w samochody elektryczne, które będą wykorzystywane przez spółkę. Ostatnia działalność Bezosa wpisuje się w trend inwestowania pieniędzy przez najbogatsze osoby świata w walkę ze zmianami klimatycznymi. 

>>> Dowiedz się więcej: Jeff Bezos kupił dom za 165 mln dolarów. Szef Amazona pobił rekord najdroższego domu w LA

Więcej o: