Jak politycy chcą pokonać smog i zadbać o czyste powietrze? Debata kandydatów na prezydenta

Zanieczyszczone powietrze jest w Polsce problemem przede wszystkim w miesiącach zimowych. Smog dusi mieszkańców wielu regionów Polski. Jak politycy zamierzają zadbać o czyste powietrze, zwalczyć problem smogu? Zapytaliśmy o to kandydatów startujących w wyborach prezydenckich 2020.
Zobacz wideo Debata prezydencka. Sekcja 'Powietrze'

14 milionów gospodarstw domowych i 18 mln samochodów. To tylko jedno z wielu zestawień liczb obrazujących, jak istotna jest w Polsce kwestia ochrony środowiska i zanieczyszczone powietrze. Jedną z najpilniejszych spraw jest zadbanie o czystość powietrza.

Jak politycy zamierzają chronić czyste powietrze? Zielona debata Gazeta.pl

UN Global Compact Network Poland i Kantar zorganizowali debatę, dzięki której mogliśmy poznać stosunek do kwestii środowiska kandydatów startujących w wyborach prezydenckich 2020. Spotkanie pt. "Kryzys Klimatyczny: Scenariusze dla Polski", które odbyło się 22 kwietnia, w Międzynarodowy Dzień Ziemi, było okazją do złożenia jasnych deklaracji.

Czy nowo wybrana głowa państwa poparłaby np. zakaz wjazdu co centrów miast pojazdów innych niż elektryczne? Czy gospodarstwa domowe zostałyby zobowiązane do porzucenia korzystania z węgla? Na między innymi te pytania odpowiadali: Małgorzata Kidawa-Błońska z Koalicji Obywatelskiej, Robert Biedroń z Lewicy, Władysław Kosiniak-Kamysz z Koalicji Polskiej, były dziennikarz Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak z Konfederacji. Zapraszamy do obejrzenia debaty.

Czytaj też: Polesiu Lubelskiemu grozi katastrofa ekologiczna? Ekspert: Aż tak źle jeszcze nie było

Więcej o: