Jak politycy chcą pokonać smog i zadbać o czyste powietrze? Debata kandydatów na prezydenta

Zanieczyszczone powietrze jest w Polsce problemem przede wszystkim w miesiącach zimowych. Smog dusi mieszkańców wielu regionów Polski. Jak politycy zamierzają zadbać o czyste powietrze, zwalczyć problem smogu? Zapytaliśmy o to kandydatów startujących w wyborach prezydenckich 2020.
Zobacz wideo Debata prezydencka. Sekcja 'Powietrze'

14 milionów gospodarstw domowych i 18 mln samochodów. To tylko jedno z wielu zestawień liczb obrazujących, jak istotna jest w Polsce kwestia ochrony środowiska i zanieczyszczone powietrze. Jedną z najpilniejszych spraw jest zadbanie o czystość powietrza.

Jak politycy zamierzają chronić czyste powietrze? Zielona debata Gazeta.pl

UN Global Compact Network Poland i Kantar zorganizowali debatę, dzięki której mogliśmy poznać stosunek do kwestii środowiska kandydatów startujących w wyborach prezydenckich 2020. Spotkanie pt. "Kryzys Klimatyczny: Scenariusze dla Polski", które odbyło się 22 kwietnia, w Międzynarodowy Dzień Ziemi, było okazją do złożenia jasnych deklaracji.

Czy nowo wybrana głowa państwa poparłaby np. zakaz wjazdu co centrów miast pojazdów innych niż elektryczne? Czy gospodarstwa domowe zostałyby zobowiązane do porzucenia korzystania z węgla? Na między innymi te pytania odpowiadali: Małgorzata Kidawa-Błońska z Koalicji Obywatelskiej, Robert Biedroń z Lewicy, Władysław Kosiniak-Kamysz z Koalicji Polskiej, były dziennikarz Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak z Konfederacji. Zapraszamy do obejrzenia debaty.

Czytaj też: Polesiu Lubelskiemu grozi katastrofa ekologiczna? Ekspert: Aż tak źle jeszcze nie było

Więcej o:
Komentarze (9)
Jak politycy chcą pokonać smog i zadbać o czyste powietrze? Debata kandydatów na prezydenta
Zaloguj się
 • eryn_7

  Oceniono 2 razy 2

  Polska - 312 tysiecy kilometrow kwadratowych + 292 megatony emisji dwutlenku wegla.
  Niemcy - 357 tysiecy kilometrow kwadratowych + 760 megaton emisji dwutlenku wegla.

  Na kilometer kwadratowy planety, Niemcy szkodza srodowisku pond dwa razy bardziej niz Polacy. Jest ich, co prawda, dwukrotnie wiecej, ale co to obchodzi planete?

  Niech mi kto wyjasni, dlaczego to Polska jest w UE czarna owca od ochrony srodowiska?

 • mangusten

  Oceniono 1 raz 1

  Fajnie, że ten temat jest podejmowany, jednak zanim coś się zmieni to mini wiele lat... Dlatego należy się tym zająć na własną rękę. Oczyszczacz powietrza do domu + maska antysmogowa gdy wychodzimy na zewnątrz. Szczególnie ten drugi aspekt jest istotny, ponieważ na dworze smog jest największy. Ja polecam zainwestować certyfikowane maski od Broyx - korzystając z nich mamy gwarancję skuteczności, bo zostały dokładnie przebadane.

 • gosiaczekk

  0

  Kolejna polityczna zagrywka , takie tematy nie powinny być wogle brane pod uwagę . To jest wspólny problem i trzeba razem go zwalczyć. Na obiecanki i plany to już za późno tu trzeba czynów !!!! Zachęcam do skorzystania z programu czyste powietrze posiada szereg fajnych rozwiązań , które posłużą na długie lata sama skorzystałam i chwalę się kotłem eei pellets z firmy Kostrzewa

 • kaz65

  0

  Ostatnio słowo polityk i polityka działa na mnie jak płachta na byka, ale to już sprawa drugorzędna. Marzeniem byłoby gdyby wszystkie kotły w kraju zostały wymienione na ekologiczne. Głównym powodem powstawania smogu są właśnie przestarzałe kotły. Osobiście polecam EEI PELLETS KOSTRZEWA.

 • gosiaczekk

  0

  Moim zadaniem nie powinni tak postępować politycy . Brać temat smogu w debatach politycznych , wszyscy powinni zgrać się w jeden naród i zadziałać wspólnie , aby walką była bardziej skuteczna . A efekty widoczne ...
  Razem na pewno było by dużo łatwiej , dlatego zachęcam do skorzystania z programu czyste powietrze . Ten program jest stworzony dla nas , abyśmy mogli godnie zdrowo żyć , Korzystajcie !!!

 • garbage2009

  Oceniono 1 raz -1

  Ohhh, Holownia równa wszystkich z ziemią ...
  Duda nie pojawił sie bo sie boi.

 • rikol

  Oceniono 2 razy -2

  Jeśli ktoś faktycznie dba o przyrodę, to będzie chciał obniżyć maksymalnie wzrost gospodarczy. Wzrost gospodarczy oznacza zwiększoną konsumpcję, a to oznacza zatrucie środowiska. Z tego co mi wiadomo, żaden z powyższych polityków nie kwestionuje dogmatu nieskonczonego wzrostu gospodarczego (który jest sprzeczny z prawami fizyki, bo nasza planeta ma skonczone zasoby). oznacza to, że ich "walka o czyste powietrze" jest tylko tanią propagandą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX