mBank podwaja finansowanie OZE. Znowu. Tym razem do 4 mld zł. "Zainteresowanie jest duże"

mBank zdecydował się podwoić "zielone" finansowanie - już czwarty raz w ciągu ostatnich dwóch lat. Instytucja widzi rosnące zainteresowanie fotowoltaiką, a w niedalekiej przyszłości spodziewa się wzrostu znaczenia energii pozyskiwanej z morskich warm wiatrowych.
Zobacz wideo

mBank poinformował, że zwiększy limit kredytowy na finansowanie odnawialnych źródeł energii (OZE) do 4 mld zł z 2 mld zł w związku z utrzymującym się na rekordowych poziomach zainteresowaniem inwestycjami OZE. 

mBank podwaja finansowanie na zielone projekty w energetyce

"Zainteresowanie tego typu finansowaniem jest duże. Dotychczas udzielone kredyty są dobrze spłacane, a perspektywy branży nastrajają nas pozytywnie" - powiedział wiceprezes mBanku Adam Pers, cytowany w komunikacie. 

To nie pierwszy raz, kiedy bank ten zwiększa swój udział w finansowaniu projektów OZE. W 2018 roku zdecydował się przeznaczyć na ten cel 500 mln zł. Latem 2019 podjął decyzję o zwiększeniu tej puli o 100 proc. do 1 mld zł, a w marcu 2020 r. do 2 mld zł. 

Boom na fotowoltaikę, czas na wiatraki na morzu? 

"Grupa mBanku od lat wspiera politykę ESG (E - środowisko, S - odpowiedzialność społeczna, G - ład korporacyjny), w tym klimatyczną, poprzez finansowanie projektów, które służą ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Byliśmy jednym z pierwszych banków kredytujących energetykę wiatrową. Obecnie coraz większą rolę w tym nowym miksie energetycznym odgrywa fotowoltaika. Przewidujemy, że w ciągu kilku lat wzrośnie też znaczenie morskiej energetyki wiatrowej" - powiedział dyrektor zarządzający ds. bankowości globalnej i inwestycyjnej w mBanku Michał Popiołek. 

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

Więcej o: