Reduce, Refill, Reuse - jak chronić Ziemię i przyszłe pokolenia od nadmiaru plastikowych odpadów

Nadmiar plastikowych śmieci to niewątpliwie problem naszego pokolenia. Aby ograniczyć ich produkcję, a tym samym zapobiec degradacji środowiska, Swapp! wprowadził ekosystem sprzedaży produktów płynnych w obiegu zamkniętym oparty na refillingu. Jak to działa?

Swapp! narodził się z pomysłu trzech przedsiębiorców, którym zaśmiecenie terenów plastikowymi odpadami nie jest obojętny. Drogą, którą obrali, aby ograniczyć zużycie jednorazowych opakowań jest sprzedaż produktów FMCG oparta o sieć automatów vendingowych oraz pojemniki wielokrotnego użytku dla konsumentów. 

Kup, napełnij, zużyj, uzupełnij

To 4 proste kroki, które wystarczą, aby zapobiec wypłynięciu wyrzuconej przez nas butelki po szamponie, mydle, czy mleku wraz z tonami innych śmieci do oceanu. 

Konsumenci codziennie kupują produkty FMCG w opakowaniach plastikowych, które chwilę po ich wykorzystaniu, wyrzucają do koszy. Swapp! jest ekologicznym rozwiązaniem sposobu redukcji plastikowych śmieci. Klienci będą mogli zakupić ulubione produkty do własnych opakowań lub wykorzystać opakowania wielokrotnego użytku dostarczone przez Swapp!. W obu przypadkach zdecydowanie obniżając ilość wyrzucanych pojemników. 

 

Wybieraj produkt, nie opakowanie! Misja Swapp!

W odpowiedzi na na pilną potrzebę wdrażania rozwiązań gospodarki w obiegu zamkniętym, pomysłodawcy inicjatywy wprowadzili na rynek rozwiązanie, które realnie wpływa na ograniczenie ilości śmieci. Ten cel przyświecał im od początku! Wierzą że Swappowcy staną się dużą grupą społeczną a swappowanie jedną z naturalnych ścieżek zakupowych. 

TU ZNAJDZIE SIĘ REKLAMA