Zielony Poranek w Gazeta.pl. Gościem programu dr Antoni Kostka z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze

W piątek zapraszamy na kolejne wydanie Zielonego Poranka Gazeta.pl. Gościem Marii Mazurek będzie dr Antoni Kostka z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze. Startujemy o godzinie 8.30!
Zobacz wideo Zielony Poranek w Gazeta.pl. Gościem Antoni Kostka z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze

W kolejnym wydaniu Zielonego Poranka Gazeta.pl porozmawiamy z naszym gościem o Turnickim Parku Narodowym.  Nigdy o nim nie słyszeliście? Nie musicie się martwić, ponieważ park ten "formalnie nie istnieje". Nasi dziennikarze - Patryk Strzałkowski i Dominik Szczepański - w autorskim projekcie reporterskim "Niewidzialny Park Narodowy", przybliżają nam jego historię.

Próby jego stworzenia trwają od kilkudziesięciu lat. W pewnym momencie brakowało już tylko ostatniego podpisu. Ale do dziś park nie został utworzony. Mimo tego budzi na Pogórzu wiele emocji. Niektórzy mieszkańcy obawiają się, że jeśli powstanie, to stracą pracę. Inni chcą parku, ale boją się do tego przyznać, bo grozi im ostracyzm. Są też tacy, którzy boją się, że coraz więcej wycinek prowadzonych przez Lasy Państwowe zdewastuje to wyjątkowe miejsce. O tym, czego boją się mieszkańcy wsi i miast między Przemyślem a Ustrzykami Dolnymi, o pasjonującej historii tego miejsca, o jego wyjątkowej przyrodzie i jej niszczeniu, opowiadamy w reportażu 'Niewidzialny Park Narodowy'

- piszą twórcy projektu.

Na program o Turnickim Parku Narodowym zapraszamy na stronę główną Gazeta.pl w piątek 7 października o godzinie 8.30!

Więcej o: