Kuriozalna platforma widokowa. Wójt mówi o "podniebnym trójkącie". Mieszkańcy: "To Monty Python?" [WIDEO]

We wsi Myśliszów (województwo dolnośląskie) otwarto nowy punkt widokowy, który w kilka dni stał się internetowym viralem. Dlaczego? Konstrukcja znajduje się tuż nad ziemią. Mimo to Marek Chmielewski, wójt gminy Dzierżoniów, twierdzi, że konstrukcja tworzy "podniebny trójkąt". Mieszkańcy krytykują marnowanie pieniędzy, porównując pomysł na inwestycję do skeczu Monty Pythona.

W środę 16 listopada w Myśliszowie oficjalnie oddano do użytku nową platformę widokową. Sugerując się tabliczką, która znajduje się obok niej, na jednym z drzew, ma ona ukazywać miłośnikom natury - "niebiańskie widoki". Problematyczna jest jednak jej wysokość nad ziemią.

Zobacz wideo Od ponad 20 lat w Polsce nie powstał żaden Park Narodowy. Dlaczego?

Platforma widokowa w Myśliszowie budzi kontrowersje

- Zdecydowanie jest zapotrzebowanie na takie punkty widokowe. Jest tu dużo ładnych widoków, które wymagają specjalnych miejsc, z których można je obserwować, a porastające góry, lasy, czasem to uniemożliwiają - mówił Roman Bereźnicki, nadleśniczy nadleśnictwa Świdnica, w rozmowie z Telewizją Sudecką.  

Rzeczywiście w terenach górskich krajobraz często może przysłonić ukształtowanie terenu czy las. W takich sytuacjach platformy widokowe pozwalają podziwiać naturę z lepszej perspektywy. Zasadniczo jednak znajdują się na kilku lub nawet klikunastometrowym podniesieniu. Myśliszowska platforma znajduje się za to tuż nad ziemią. Cała drewniana konstrukcja praktycznie nie wpływa na perspektywę obserwatora, a jedynie, jak zauważył jeden z internatów - "łatwiej się na niej poślizgnąć, niż na ziemi pod nią". 

 
My sobie żartujemy, że to taki trójkąt podniebny. Wieś Myśliszów jest wsią tematyczną - jest podniebną wsią (znajduje się 350-380 m n.p.m.). To długofalowa strategia rozwoju turystycznego 

- chwalił inwestycje Marek Chmielewski, wójt gminy Dzierżoniów w materiale Telewizji Sudeckiej. 

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Myśliszów memem i obiektem żartów

Żartują też mieszkańcy i internauci, ale wójta Chmielewskiego te żarty mogą już nie rozbawić. "Platforma wpisuje się w długofalową strategię, bo Myśliszów jest przecież 'Podniebną Wsią' i dając dobry przykład, jej własne władze odleciały" - czytamy w komentarzach. "To jest skecz na cześć Monty Pythona, czy to się dzieje naprawdę? Banda dorosłych typów zachwyca się utopieniem tysięcy złotych i postawieniem w lesie śmiecia..."- pyta bloger "Podróże z Pazurem". 

Wójt gminy Dzierżoniów liczy, że ten teren będzie teraz częściej odwiedzany przez turystów i zdobędzie ich "uznanie". Wygląda jednak na to, że platforma stała się obiektem drwin, a nie podziwu. To o tyle przykre, iż gmina starała się o nią od kilku lat. W komentarzach, oprócz kpin, da się także wyczuć żal mieszkańców o złe dysponowanie publicznymi pieniędzmi. Narzekają na brak chodników i żałują, że pieniądze wydano na kuriozalną konstrukcję w lesie.  

Według nieoficjalnych informacji mówi się, że platforma kosztowała 10 tysięcy złotych. Zapytaliśmy o to gminę Dzierżoniów oraz Nadleśnictwo Świdnica, ale wciąż nie dostaliśmy odpowiedzi. 

Więcej o: